Spinki do mankietów na ślub – klasyczne czy ze wzorem?

Zawarcie związku małżeńskiego to jeden z przełomowych, najważniejszych dni w życiu każdego mężczyzny. Wkroczenie na nową drogę życia, wraz z wybranką swojego serca, wymaga nienagannej prezencji oraz odświętnego stroju. Nic więc dziwnego, że ślubna stylizacja jest jedną z najważniejszych kwestii podczas weselnych przygotowań. Niebagatelne znacznie odgrywa także męska biżuteria ślubna, w tym przede wszystkim spinki do mankietów. Jakie wybrać? Które modele cieszą się szczególną popularnością? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!.

Klasyczne czy ze wzorem? Czyli idealne spinki do mankietów z okazji ślubu

Wybór spinek do mankietów jest kwestią wysoce indywidualną, która powinna zostać dopasowana do konkretnej uroczystości. W praktyce oznacza to, że nie ma jednej, złotej rady, którą będzie można dopasować do każdej stylizacji. Z całą pewnością ślubne spinki do mankietów powinny korespondować z:

  • całą stylizacją Pana Młodego (tj. garnitur, smoking czy frak),
  • stylem, w którym urządzone zostało przyjęcie weselne oraz cała ceremonia ślubna,
  • suknią ślubną Panny Młodej,
  • butonierką oraz bukietem ślubnym.

Pomimo tego, że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że dopasowanie idealnych spinek do mankietów na ślub jest nie lada wyzwaniem, kierując się kilkoma prostymi zasadami, możemy liczyć na spektakularne efekty.

Klasyczne modele ślubnych spinek do mankietów

Ślubne spinki do mankietów w stylu klasycznym wciąż cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona użytkowników. To modele, które warto połączyć z najbardziej dostojnymi ślubnymi stylizacjami męskimi, takimi jak smoking czy frak. Klasyczne spinki występują w dwóch kształtach- okrągłym oraz kwadratowym. Najczęściej są to modele złote bądź srebrne, o gładkiej teksturze. Mogą być zdobione delikatnymi akcentami. Do klasycznych spinek do mankietów zaliczane są także modele wykonane z drewna. Wybór takich spinek będzie doskonały w przypadku przyjęć weselnych zorganizowanych w stylu klasycznym, rustykalnym czy boho.

Wzorzyste spinki do mankietów- kiedy warto je wybrać?

Dla niektórych zawarcie związku małżeńskiego jest doskonałym pretekstem do szalonej, niezapomnianej zabawy, także dla przybyłych gości weselnych. W związku z tym coraz częściej można spotkać się z praktyką organizowania nowoczesnych przyjęć weselnych, w których motywem przewodnim jest humor oraz swobodna atmosfera. Na tego typu eventach ślubnych, Pan Młodych powinien postawić na wzorzyste ślubne spinki do mankietów, które idealnie wpasują się w cały klimat wydarzenia. Do naszej dyspozycji oddano m.in. takie modele spinek jak:

  • Z napisami, np. Game over, I love my wife,
  • Humorystyczne, np. Idealny mąż, Wyjątkowy Pan Młody,
  • Tematyczne, np. imitujące kieliszki, szachownicę, butelki,
  • Personalizowane, zawierające np. datę ślubu czy imiona małżonków

Tak szeroki wybór sprawia, że każdy powodzeniem odnajdzie model, który wpiszę się w jego indywidualne upodobania i preferencję.

Ślubne spinki do mankietów będą tzw. kropką nad i całej naszej ślubnej stylizacji. Postaw na doskonale dobrany model i ciesz się z uzyskanych efektów przez cały wyjątkowy dzień w swoim życiu.