Suknie ślubne w koronkę – jak wybrać modną i wygodną suknię?

suknia ślubna w koronki

Suknia ślubna to niemalże druga skóra panny młodej, dlatego musi być ona perfekcyjnie dopasowana. Zwykle kobiety na jej wybór poświęcają nawet kilka miesięcy, w międzyczasie skrupulatnie przymierzając i oceniając kolejne modele. Tymczasem już od kilku sezonów z mody nie wychodzi suknia ślubna w koronkę. Koronka nie jest jednak plastycznym i dobrze układającym się materiałem, dlatego doradzamy, w jaki sposób wybrać idealną suknię ślubną koronkową.

Suknia ślubna w koronkę – z rękawami czy bez?

Zacznijmy od kwestii, która nurtuje większość panien młodych, a mianowicie doboru długości rękawa. Mają one do wyboru cztery rodzaje sukien ślubnych:

  • z długim rękawem,
  • bez rękawów,
  • z rękawem 3/4
  • z krótkim rękawem.

Modele wykonane z koronki powinny posiadać przynajmniej krótki rękaw, gdyż wtedy prezentują się one najpiękniej. Warto mieć jednak na uwadze, że koronka nie jest materiałem, który z łatwością dopasuje się do ruchów panny młodej, na przykład podczas tańca. Dlatego też rękaw sukni nie powinien za bardzo przylegać do skóry, gdyż znacznie utrudni to ruchy. Co więcej, koronka powinna być podszyta tiulem, który nieco ją uelastyczni. Takie rozwiązanie zapewni pannie młodej wygodę, która w dniu ślubu jest niemal tak samo ważna, jak dobra prezencja. Niektóre panny młode decydują się na całkowicie gładką suknię ślubną bez rękawów, do której dobierają koronkowe, idealnie dopasowane do ciała bolerko. Ma ono sprawiać wrażenie, jak gdyby góra sukni była wykonana z koronki. Rozwiązanie to ma ogromną zaletę, gdyż pozwala zdjąć bolerko na przyjęciu weselnym i cieszyć się nieskrępowanymi ruchami, niemniej jednak suknia nie wygląda już tak efektownie.

Suknia ślubna w koronkę – czy pasuje każdej pannie młodej?

Powszechnie panuje przekonanie, że suknię ślubną z koronki powinny wybierać jedynie panny młode o idealnych proporcjach. Tymczasem dobrze dobrana koronka potrafi zdziałać cuda i pozwala nosić się nie tylko szczupłym kobietom średniego wzrostu. Ważne jest jednak przestrzeganie kilku zasad:

  • delikatną koronkę powinny wybierać kobiety, które chcą ukryć kilka dodatkowych kilogramów,
  • koronka o dużych oczkach pasuje kobietom bardzo szczupłym – sprawia, że ciało nabiera proporcji.

Modne koronkowe modele ślubne dla kobiet puszystych znaleźć można w ofercie sklepu Fenii.pl na stronie https://fenii.pl/.

Dodatkowo kolor koronki powinien odpowiadać kolorystycznie sukni ślubnej, jeśli koronka jest tylko elementem ozdobnym. Inaczej jest w przypadku, gdy sukienka wykonana jest w całości z koronki – tutaj zwykle podszyciem jest tiul w kolorze nude, natomiast koronka pozostaje biała i ma sprawiać wrażenie, jak gdyby panna młoda była ubrana tylko w nią. Jest to bardzo odważna, lecz szalenie romantyczna suknia ślubna. Należy jednak pamiętać, że pasuje ona głównie kobietom, które chcą uwydatnić swoje wdzięki, gdyż niestety, nie pozwala ona ukryć mankamentów figury.

Suknia ślubna w koronkę to marzenie wielu kobiet, z którego na szczęście nie trzeba rezygnować tylko dlatego, że chcemy ukryć pewne niedoskonałości. Ważne, żeby koronka, z której wykonana jest suknia była dobrej jakości i wraz z pozostałymi materiałami tworzyła idealnie skomponowaną całość.