Jak zapiąć/założyć spinki do mankietów?

Zbliża się dla Ciebie ważna uroczystość, na której chciałbyś wyglądać bardzo elegancko? Zastanawiasz się czy warto wybrać spinki do mankietów? Przeczytaj poniższy artykuł, a pomożemy Ci podjąć właściwą decyzje!

Czy spinki do mankietów są dalej modne?

Zastanawiasz się czy zakładanie spinek do mankietów nie jest już „passe”? Tak na prawdę eleganckie dodatki do kreacji wieczorowych nigdy nie wychodzą z mody. Planujesz wybrać się na wesele, wyjazd służbowy lub szukasz przydatnego prezentu dla bliskiej osoby? We wszystkich tych przypadkach spinki do mankietów nadają się idealnie. Chociaż spinki do mankietów nie zawsze są dobrze widoczne, to z pewnością są najbardziej eleganckim dodatkiem biżuteryjnym w męskiej odzieży, na jaki możemy sobie pozwolić. Ich użycie nie ogranicza się do jednorazowego użytku, dlatego każdy mężczyzna powinien mieć przynajmniej jeden egzemplarz w swojej garderobie. Spinka do mankietu to tak na prawdę jeden z nielicznych elementów męskiej biżuterii nadający się do noszenia na co dzień, jeżeli chcemy wyglądać bardzo elegancko. Inne z takich dodatków to na przykład zegarek i chociażby obrączka. Spinki do mankietów są najczęściej kojarzone ze strojem wizytowym, oficjalnym i eleganckim, noszonym na specjalne okazje. To z pozoru drobny szczegół, ale potrafi uatrakcyjnić całą stylizację i zwrócić na siebie uwagę.

W jaki sposób dobrać spinkę do mankietów?

Zastanawiasz się jaką spinkę do mankietów wybrać? Wiele zależy od tego na jaką okazje zamierzasz ją wybrać. W przypadku stylizacji biurowych, do pracy – warto zainwestować w bardziej uniwersalny model spinek, tj. srebrny kolor, bez dodatkowych ozdób. Takie spinki do mankietów pasują do każdego koloru koszuli i oszczędzają mnóstwo czasu i zmartwień. Unikniesz konieczności zastanawia się nad tym jakie kolory ze sobą połączyć. Jak dobrać spinki do garnituru na wesele lub inną uroczystość? Ślubne spinki do mankietów są często zdobione tym samym akcentem co biżuteria Panny Młodej, dzięki czemu tworzą spójną całość i prezentują się naprawdę ciekawie i wyjątkowo. Jakie spinki wybrać do granatowego garnituru? Najlepiej, jeśli masz w swojej kolekcji kilka różnych rodzajów spinek do mankietów – klasyczne minimalistyczne, złote i oryginalne, dzięki czemu nie będziesz mieć dylematu, którą wybrać, bo będziesz gotowy na każdą okoliczność!

Jak zapiąć spinki do mankietów?

Po pierwsze – złóż mankiet wyciągając rękę, aby upewnić się, że końcowa krawędź mankietów jest podwinięta. Idealnie powinna ona tworzyć gładką i jednolitą powierzchnię. Po drugie, te złączone strony mankietów należy wywinąć do zewnątrz. Dwie otwarte krawędzie mankietu muszą stykać się bez jakichkolwiek fałd, a warstwa wewnętrzna musi być dociśnięta do siebie. Wszystkie otwory w materiale muszą idealnie pasować iłączyć się ze sobą, dzięki czemu całość będzie prezentować się perfekcyjnie. Następnie trzymając złożony w ten sposób materiał należy przełożyć ślubne spinki do mankietów przez otwór w zewnętrznej warstwie tkaniny. Oczywiście wykorzystujemy ozdobną część spinki w taki sposób, aby była widoczna z zewnątrz. Niektórzy zalecają trzymanie mankietu dwoma palcami, aby zapobiec marszczeniu się materiału. Przewlecz materiał przez koniec spinki i przymocuj go do paska na nadgarstek, w zależności od zastosowanego zabezpieczenia.