Ślubne spinki do mankietów — na co zwrócić uwagę?

Nie ulega wątpliwości, że ślub to wyjątkowe wydarzenie i wszystko powinno być dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Nasza stylizacja również. Nie chodzi tylko o sam garnitur i koszulę. Musimy pamiętać o dodatkach jak spinki do mankietów, które sprawią, że nasz strój będzie prezentować się wyjątkowo szykownie.

Spinki do mankietów są dodatkami, jakie nie w każdym przypadku się zakłada. Powstały z myślą o noszeniu ich z koszulami z mankietami francuskimi. Nie mają one guzików jak zwykłe koszule, ale specjalne dziurki, do których wkłada się spinki. Mankiet koszuli wystaje spod marynarki, a widoczne przy nim spinki sprawiają, że całość wygląda bardzo wytwornie. Koszule z francuskim mankietem nosi się do smokingu, fraka, ale można je też zakładać do garnituru. Decydując się na tak szykowną koszulę, możemy z łatwością podkreślić rangę wydarzenia.

Jak wybrać idealne ślubne spinki do mankietów?

Koszule ślubne z francuskimi mankietami są przez przyszłych Panów Młodych wybierane chętnie. Dzięki nim wyróżnią się na tle gości, pokazując, że mają styl i klasę. Kiedy jednak zaczniemy przeglądać ślubne spinki do mankietów, szybko okaże się, że jest mnóstwo wzorów i wybór tych idealnych wcale nie jest taki prosty. Spinki różnią się między sobą materiałem, z jakiego są wykonane, a także kolorem, kształtem i zastosowanym zdobieniem. Czym się więc kierować?

W pierwszej kolejności zwracamy uwagę na to, czy będą pod względem kolorystycznym dobrze współgrać z pozostałymi elementami garderoby. Patrzymy nie tylko na garnitur ślubny, ale też buty, krawat bądź muchę i pasek. Jeśli nasz garnitur i koszula mają ciepły odcień, to dobrze będą pasować spinki złote. Przykładem takiej stylizacji jest kremowa koszula i zielony lub brązowy garnitur. Natomiast do chłodniejszych kolorów znacznie lepszym wyborem są spinki srebrne. Będą dobrze komponować się ze śnieżnobiałą koszulą i garniturem w kolorze stalowym, niebieskim i granatowym.

Spinki do mankietów traktowane są jako męska biżuteria i bardzo często są zdobione różnego rodzaju wzorami lub kamieniami. Tutaj także liczy się dopasowanie kolorystyczne. Oprócz tego warto zorientować się, jaką biżuterię będzie mieć Panna Młoda, a następnie dobrać coś w podobnym tonie.

Klasyczne czy z przymrużeniem oka?

Najpopularniejsze są spinki w tradycyjnych kształtach, a więc kwadratowe, prostokątne, owalne i okrągłe. Są eleganckie i ponadczasowe. Wiele modeli srebrnych i złotych to spinki uniwersalne i ponadczasowe, dlatego z powodzeniem będziemy mogli je zakładać w przyszłości na inne okazje.

Jednak jeśli będziemy woleli coś oryginalnego, też nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem czegoś unikatowego, co przypadnie nam do gustu. Spinki w kształcie nut, piłek lub w jeszcze innej formie rozluźnią atmosferę na przyjęciu i wywołają uśmiech. Musimy sobie przy tym zdawać sprawę, że nie zawsze będzie to dobry pomysł. Przy bardzo wykwintnych ślubach w stylu glamour bezpieczniej koncentrować się na klasyce.