Jak wybrać DJ-a na wesele

Szykuje się wesele ? Jednoznacznie stwierdziliście, iż wolicie osobę didżeja na wesele, niż zespół ? Zatem trzeba go wybrać ! Jak to zrobić typując w gąszczu ofert sprawdzoną osobę ? Przeczytasz poniżej. Warto przyłożyć się do gruntownego prześwietlenia oferty DJ na wesele, którą macie na oku. Oprócz jedzenia, to chyba właśnie weselna zabawa jest najbardziej istotna i to właśnie ona w największym stopniu zostaje zapamiętana przez Parę Młodą i gości. Przebieg weselnej uroczystości też najczęściej jest dokumentowany na filmie kamerzysty.

Gdzie szukać oferty DJ na wesele

Tak naprawdę ze znalezieniem didżeja wodzireja na swoje wesele nie będziecie mieli problemu. Gorzej sprawa wygląda, gdy próbujemy zidentyfikować namierzoną wcześniej ofertę. Wnikliwa analiza usługi często prowadzi nas do wniosku, iż musimy szukać dalej. Najwięcej ofert DJ na wesele znajdziecie w:

 • wyszukiwarce Google,
 • portalach weselnych (Wesele z Klasą, Planujemy Wesele, Wedding PL i inne),
 • grupy tematyczne na Facebooku,
 • polecenia znajomych,
 • targi ślubne,
 • inne źródła.

Jedną z firm prężnie działających na rynku Małopolskim jest https://musicserwis.com/

DJ na wesele z polecenia

Jednym z najpewniejszych źródeł sprawdzonego DJ na wesele są polecenia. Nic nie wpływa tak zachęcająco na nasze typy jak polecenia osób, które bawiły się na weselu z didżejem i bawiły się dobrze 🙂 Jednak podczas wzięcia pod uwagę DJ na wesele z polecenia należy wziąć pod uwagę gust osób, które korzystały z tej usługi. Może się okazać, iż gusta są podobne, ale być może nasze oczekiwania są z goła inne. Należy pamiętać, że także osobę z polecenia trzeba w jakiś sposób zweryfikować.

DJ na wesele przez Internet

Znaleźliście fajnego didżeja weselnego, ale mieszka daleko od Was ? Nie macie czasu na daleką wycieczkę i rozmowę z nim ? Nic prostszego, w dzisiejszych czasach można porozmawiać i zobaczyć się na Skype lub Messengerze. Właśnie kilka zdań zamienionych z naszym potencjalnym DJ może wpłynąć na decyzję. Dobrym rozwiązaniem jest przeszukanie i przeanalizowanie profilu na Facebook naszego didżeja, jeśli oczywiście takowy ma. Po prezentowanych materiałach możecie choć po części dowidzieć się kim jest i jaki poziom usług prezentuje. Znakomitym pomysłem jest obejrzenie filmów z wesel, na których grał. Takie materiały często udostępniane są na Youtube lub Vimeo.

Spotkanie z DJ na wesele

Jeśli macie możliwość bezpośredniego spotkania i rozmowy z potencjalnym DJ wodzirejem weselnym to znakomity sposób. Podczas kilkunastu zamienionych zdań nabierzecie pewności, iż dokonujecie odpowiedniego wyboru, lub nabierzecie przekonania, iż trzeba szukać dalej. Wesele to ważna uroczystość i dobrze jest mieć za sterami muzycznymi osobę, do której nie mamy jakichkolwiek wątpliwości.

O co pytać DJ na wesele ?

Bezpośrednie spotkanie z potencjalnym didżejem weselnym jest znakomitą okazją na zadanie kilka ważnych pytań. Są to między innymi:

 • doświadczenie – ile wesel już poprowadził w roli didżeja,
 • posiadany sprzęt – nagłośnienie, światła, ciężki dym, dj konsola,
 • dokładna cena za usługę – czy nie czekają nas żadne nieprzyjemnie finansowe niespodzianki,
 • czy i w jakiej kwocie wpłacany jest zadatek,
 • z jakiego repertuaru korzysta DJ – czy są to legalne płyty lub pliki MP3,
 • czy możecie podesłać przed weselem kilka muzycznych życzeń,
 • czy podczas wesela możliwe są muzyczne dedykacja,
 • jak długo trwa usługa,
 • czy DJ wodzirej prowadzi ważne elementy wesela (przywitanie, weselny tort, oczepiny, konkursy i zabawy),
 • inne pytanie, które przychodzą nam do głowy.

Jeśli Wasz potencjalny DJ na wesele prowadzi imprezy od niedawna, to możecie mieć wątpliwości, czy sobie poradzi. Z pewnością nikt nie lubi, gdy jego wesele jest traktowane jako poligon doświadczalny. Koszty prowadzenia wesela przez wodzireja didżeja czasami nie są do końca dokładnie określone. W umowie powinna być zawarta dokładna kwota i co się w niej znajduje. Znamy przypadki ukrytych dopłat za nagłośnienie, czy transport i montaż sprzętu na sali weselnej.

Pamiętajmy, iż nie ma głupich pytań. Wesele to chyba najważniejsza impreza w życiu, więc warto, by wszystko zostało zapięte na ostatni guzik. Pamiętajmy, iż to w jaki sposób odbieramy osobę DJ-a, jak się z nim dogadujemy, czy czujemy nić zaufania, czy dobrze nam się z nim komunikuje to podstawowe kwestie, na które musimy zwrócić uwagę. Trudność i dyskomfort podczas bezpośredniej rozmowy może negatywnie wpłynąć na nasz sposób dogadywania się podczas uroczystości. Jeśli macie czas i chęci, spotkajcie się z dwoma, trzema didżejami na wesele. Takie spotkania dają odpowiedź i ułatwiają wybór jednej, najbardziej obiektywnej i dopasowanej do Waszych wymagań usługi.

DJ na wesele – filmy

Jednym ze sposobów oceny pracy didżeja na wesele są filmy z imprez, które prowadził w przeszłości. Na nich zobaczyć możesz jakim sprzętem dysponuje, jakie może zaoferować oświetlenie i przede wszystkim jak prowadzi imprezę. Do rzetelnej oceny przydadzą się filmy z imprez na żywo. Teledyski z podłożoną muzyką nie zawsze odzwierciedlają jaki jest prawdziwy klimat wesela, a  klipy są zlepkiem krótkich urywków filmowych.