Czy DJ na weselu to dobre rozwiązanie?

dj na weselu

Organizacja wesela to ogrom obowiązków i spraw, jakie należy dopilnować. O niektóre elementy należy zadbać odpowiednio wcześniej, czasem nawet z rocznym lub dwuletnim wyprzedzeniem. Do takich elementów zalicza się chociażby oprawa muzyczna. Czy DJ na weselu to dobry pomysł? Może pozostać wiernym tradycji i zdecydować się na usługi zespołu? Jakie korzyści płyną z wynajęcia DJ? Jakie są wady tego rozwiązania warto przyjrzeć się tej sprawie?

Finanse

Wynajęcie DJ na wesele to zdecydowanie mniejsze koszta. W przypadku zespołu mówimy o płatności kilku osobom. Rzadko który zespół zgodzi się teraz na grę za dwa tysiące złotych. Może i są takie zespoły, ale można mniemać, że ich umiejętności wokalno – muzyczne mogą nie spełniać naszych oczekiwań. Takie są średnie ceny ze wynajęcie DJ na wesele. Stawki cenowe za zespół rozpoczynają się na ogół od trzech tysięcy złotych i więcej. W końcu zarobiona kwota idzie do podziału na wszystkich członków zespołu. W przypadku DJ mowa jest o jednej osobie, która zgarnia całą pulę. Jeżeli ktoś musi uważać na finanse, to powinien przemyśleć sprawę wynajęcia DJ na wesele.

Repertuar muzyczny

DJ wykazuje zdecydowanie większą elastyczność, jeżeli chodzi o dobór repertuaru muzycznego. Takie osoby są w stanie lepiej dopasować poszczególne nagrania zgodnie z oczekiwaniami Pary Młodej. Co więcej, może zdecydować się na zagranie poszczególnych remixów, które wyjątkowo urzekły klientów. Wystarczy wszystko dokładnie zapisać DJ na kartce lub w wiadomości elektronicznej, aby ten w dzień ślubu był w odpowiedni sposób przygotowany do grania. Bardzo często bywa tak, że podczas imprezy weselnej sami goście zjawiają się z prośbą o daną piosenkę. Dobrze przygotowany DJ będzie uszykowany i na takie zjawiska, mając do wyboru nie tylko zaplanowane piosenki, ale również zaplecze z największymi hitami ostatnich czasów. Zespół weselny może i jest dobry, ale nie jest gotowy zaoferować swoim klientom tak dużej elastyczności, jeżeli chodzi o dobór poszczególnych piosenek „na życzenie” gości.

Szalone tańce przez długi czas

Denerwują Was przerwy, jakie urządza sobie zespół? Uznajecie, że trwają one zbyt długo? DJ na weselu na pewno nie będzie tak robił. Nie potrzebuje on tyle czasu na odpoczynek, dzięki czemu poszczególne bloki muzyczne może grać dłużej. Odnośnie tego tematu, wszystko warto uzgodnić z góry, jeszcze przed weselem, dzięki czemu klienci będą wiedzieli czego mogą spodziewać się podczas zabawy. Zespół gra i śpiewa na żywo. DJ na weselu też gra, ale nie oszukujmy się, że męczy się tak samo jak zespół. Nic więc dziwnego, że nie potrzebuje on tak długiego czasu na regenerację.

Alternatywa dla małych sal

DJ to najlepsza alternatywa dla małych sal. Na imprezę wybraliście mały lokal, gdzie ważny jest dosłownie każdy centymetr kwadratowy. trzy lub czteroosobowy zespół (takie są przeważnie składy) razem ze swoim sprzętem będzie zajmował dużo miejsca, przez co ucierpi Para Młoda i goście weselni, którzy będą mieć i tak już ograniczoną powierzchnię do tańca. DJ zajmuje zdecydowanie mniej miejsca i będzie potrafił wcisnąć się nawet w przysłowiową „dziurę od myszy”. Pozwoli to na zwiększenie powierzchni dedykowanej do tańczenia.

2w1

Bardzo często Pary Młode poszukując zespołu na wesele, osobno poszukują też wodzireja. Dlaczego? Aby mieć osobę, która poprowadzi całą zabawę, ponieważ zespół (który jest wspaniały w swym cudownym graniu) nie oferuje tego typu usługi. DJ to 2w1 – grajek i wodzirej, który zadba o to, aby cała impreza rozwijała się w dobrym tempie i nie pozwoli nudzić się gościom. Przywita Parę Młodą na wejściu, powie kilka słów od siebie, zaoferuje zabawy, jak również zadba o inne aspekty, za które odpowiedzialny jest wodzirej. Przy okazji należy zauważyć, że jest to kolejna oszczędność. Nikomu nie będzie potrzebna dodatkowa osoba, ponieważ wszystko załatwi dobrze zorganizowany DJ.

Wady DJ’a na weselu

Skoro DJ ma tyle zalet, to bądźmy obiektywni i zauważmy to, że taka persona ma także swoje wady. Trzeba być sprawiedliwym. Wśród nas nie ma osób idealnych. Każdy ma swoje zalety i wady, dlatego warto tym drugim poświęcić chociaż chwilę.

DJ to nowoczesny wynalazek, który nie jest związany z polską, biesiadną tradycją. Owszem, zagra najnowsze hity weselne, ale nie zaśpiewa tradycyjnych przyśpiewek weselnych. Chyba, że wykona to a capella, co raczej nie jest możliwe. Poza tym DJ to określony nurt, który raczej nie będzie pasował do typowego, wiejskiego wesela, które organizowane jest z wielką pompą w remizie strażackiej. W takich miejscach dba się o zachowanie weselnego klimatu w całej krasie. DJ jest w stanie dobrze zagrać, ale nie wszędzie jego obecność będzie mile widziana.

Brak prądu – to chyba zmora każdej przyszłej Pary Młodej. Co się stanie, jeżeli podczas zabawy zabraknie prądu, wystrzelą korki lub dojdzie do innej, poważnej katastrofy związanej z prądem? DJ jest w stanie zagrać tylko i wyłącznie mając prąd. Zespół może poradzić sobie bez niego, nawet jeżeli zdecydowana większość instrumentów łącznie z nagłośnieniem jest na prąd. Dodatkowo modne wesela w plenerze nie zawsze umożliwiają swobodne podłączenie do prądu. Nie każdy DJ jest w stanie zjawić się na miejscu z generatorem prądu.

Jak więc widać DJ to polecana forma, która może doskonale sprawdzić się na małych i dużych salach weselnych. Dzięki niemu można zaoszczędzić naprawdę ogromne pieniądze, ale nie oszukujmy się, że w każdej sytuacji jest to idealne rozwiązanie. Zanim z kimkolwiek podpiszemy umowę – wszystko dokładnie przemyślmy, aby podjąć jak najlepszą decyzję.