Czy granatowy garnitur to dobry wybór dla pana młodego?

granatowy garnitur

Moda ślubna ciągle się zmienia. Wystarczy porównać zdjęcia ze ślubu swoich rodziców z tymi zrobionymi na współczesnych uroczystościach, by to zauważyć. Nie można zaprzeczyć, że tego typu wydarzenia są niesamowicie ważne dla pana młodego i panny młodej, a przy tym bardzo stresujące. Jedną z poważniejszych decyzji jest zakup odpowiedniego stroju. Kobieta ma zdecydowanie szerszy wybór niż mężczyzna, który przeważnie kupuje jeden z dostępnych modeli garniturów. Różnią się one głównie kolorem, ale także rozmaitymi, drobnymi elementami, takimi jak chociażby kształt kieszeni. Co jednak najbardziej opłaca się wybrać?

Granatowy garnitur jako modne rozwiązanie kwestii ubioru

Wcześniej pan młody wybierał niemal zawsze czerń, by stworzyć odpowiedni kontrast z białą suknią przyszłej żony. Obecnie jednak odchodzi się od tradycji, poza tym niektórzy wskazują na to, że czarny kolor kojarzy się raczej z żałobą niż z wejściem w szczęśliwy związek małżeński. Granatowy garnitur to jedno z najpopularniejszych rozwiązań, co wynika z tego, że:

– nie odbiega on za bardzo od klasycznego wzorca,

– jest oryginalny,

– elegancko się prezentuje,

– stanowi nowoczesne, ciekawe rozwiązanie,

– pasuje do każdego typu urody.

Modele utrzymane w bieli są w przeciwieństwie do niego niesamowicie kłopotliwe, gdyż cały czas trzeba uważać, by się niczym nie poplamić, co może być uciążliwe w trakcie zabawy na weselu. Jeżeli chodzi o garnitury w jaskrawych, przyciągających do siebie uwagę kolorach, na przykład zielony lub żółty, to nie każdy pan młody będzie na tyle odważny, by taki założyć. Poza tym to przyszła żona powinna być gwiazdą wieczoru, warto wobec tego zachować nieco umiaru.

Jaka koszula pasuje do granatowego garnituru?

Maksymalnie elegancką oraz zbliżoną do klasycznej wersją jest oczywiście biała koszula. Powinna być w takim samym odcieniu jak suknia panny młodej. Dysproporcja w tej kwestii może wyglądać dziwnie na zdjęciach, choć nie każdy zwróci na to uwagę, gdyż jest to jedynie drobny szczegół. Niektórzy mężczyźni wolą jednak model z drobnym, skromnym wzorem, potrafiącym ukryć ewentualne plamki, jakie mogą się pojawić w trakcie jedzenia oraz picia. Całość będzie także wyglądała bardziej nowocześnie. Świetnie dopełni ją bordowy lub granatowy krawat. Czarna koszula mogłaby prezentować się nieco zbyt ponuro, tak samo jak szara i inne ciemne kolory. Jeżeli pan młody pragnie wyróżnić się nieszablonowym wyborem, to świetnym rozwiązaniem jest pastelowy odcień różu. Jaskrawe barwy są zdecydowanie odradzane, gdyż granatowy garnitur sam w sobie stanowi już wystarczająco przyciągający do siebie uwagę element, nie ma sensu przesadzać. Najważniejszy jest umiar, ponieważ ślub to taka okazja, gdzie przede wszystkim należy zachować elegancki wygląd.

Wybór stroju na uroczystość ślubną nie jest łatwą decyzją. Wymusza dokładne przemyślenie wszystkich opcji, by móc obiektywnie wybrać najlepszą. Granatowy garnitur będzie świetnym zakupem, aczkolwiek trzeba pamiętać, by zestawić go z koszulą oraz krawatem w odpowiednim kolorze.