Jak wybrać klasyczne auto do ślubu?

A bouquet of flowers decoration for the official car of the bride and groom on the wedding day

Dzień ślubu i przyjęcia weselnego zapadnie w Twojej pamięci na wiele lat i z tego względu warto zorganizować go perfekcyjnie. Każdy detal powinien do siebie pasować, tworząc spójną koncepcję stylistyczną i kolorystyczną. Wybierz nie tylko kolorystykę i rodzaj kwiatów i dekoracji, ale dopasuj styl uroczystości do obowiązujących trendów, swojego gustu oraz wystroju sali weselnej. Dobór samochodu do ślubu powinien uzupełniać Twoją koncepcję. 

Klasyczne auto do ślubu – dlaczego warto wybrać?

Klasyczne auto do ślubu pozwoli Ci stworzyć niezwykle elegancki, stylowy efekt wizualny i sprawi, że przejazd na ceremonię i przyjęcie stanie się niezapomniany. Wśród klasyków motoryzacji, chętnie wybieranych jako samochód do ślubu pojawiają się idealnie utrzymane na zewnątrz oraz wewnątrz egzemplarze, zachwycające ponadczasowym efektem. Wybierz klasyczny samochód, jeśli organizujesz wesele w elegancko urządzonym dworku, domu przyjęć lub restauracji, zaaranżowanej w ponadczasowo eleganckim wystroju. W ten sposób stworzysz spójność, która będzie prezentowała się doskonale w dniu wydarzenia oraz na pamiątkowych fotografiach. Wynajem klasycznego auta do ślubu to doskonały prezent dla dwojga.

Jakie klasyczne auto do ślubu?

Wśród samochodów klasycznych, które najchętniej wybierane są do ślubu wymienić warto Wolksvagena Beatle. Klasyczny Garbusek jest kwintesencją romantyzmu, kojarzonego z latami 60-mi i hipisowskiej ideologii lat 70-tych. Ten samochód dla wielu z nas jest kojarzony z pozytywnymi odczuciami i niezwykle prezentuje się na fotografiach. Synonimem klasycznej elegancji są też samochody Cadillac z lat 60-tych, które utrzymane w perfekcyjnym stanie wizualnym i technicznym zachwycają każdym detalem. Możesz wybierać spośród intensywnych czerwieni, niebieskich, aż po subtelnie prezentujące się beże. Kolor samochodu powinien pasować do koncepcji wydarzenia. Dużą popularnością cieszy się Ford Mustang. Modele klasyczne prezentują się niezwykle, podobnie jak Citroen 2CV. Pamiętaj, by dopełnić potrzebnych formalności. Nie zapomnij o dokumentach, potrzebnych do ślubu kościelnego i dokładnym przeczytaniu umów z usługodawcami. W ten sposób unikniesz stresu w dniu ślubu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klasycznego auta do ślubu?

Klasyczne auto do ślubu ma swoje lata, jednak urok ponadczasowych kształtów i detali nie jest Ci obojętny. By uniknąć przykrych niespodzianek w postaci awarii lub nieestetycznego wyglądu pojazdu koniecznie wybierz sprawdzonego oferenta. Wynajem samochodu klasycznego do ślubu to niemały koszt, dlatego zwróć również uwagę na limit kilometrów, czas wynajmu oraz ofertę dodatkową. Jeśli zamawiasz samochód do ślubu z dekoracją kwiatową, koniecznie zaznacz w jakiej tonacji i stylu powinna być wykonana. Musi pasować do motywu przewodniego uroczystości. Klasyczny samochód do ślubu powinien być idealnie dopracowany pod kątem czystości oraz połysku. Wtedy będzie doskonale prezentował się na zdjęciach.

Alternatywa dla klasycznego auta do ślubu

Przed wynajęciem samochodu klasycznego do ślubu prześledź trendy ślubne 2023. Dopasuj styl samochodu do charakteru wydarzenia. Jeśli samochód klasyczny do ślubu jest Twoim marzeniem, może warto pod tym kątem zaplanować styl wydarzenia? Jeśli jednak wybierzesz inne rozwiązanie, możesz skłonić się ku limuzynie, która będzie zdecydowanie bardziej przestronna i komfortowa, ale wiąże się ze znacznie wyższym wydatkiem. Więcej zapłacisz również za wynajem jednego z kultowych modeli samochodów sportowych lub luksusowych. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, co będzie pasowało do sesji fotograficznej w dniu ślubu oraz w jakim stylu czujesz się najlepiej. Trendy są po to, by wyznaczać podstawowe kierunki, jednak to Twój gust i preferencje przy organizacji ślubu liczą się szczególnie. Wybieraj produkty, które tworzą koncepcję, podobającą się Tobie. To Twój dzień. Zaplanowanie i wynajem samochodu do ślubu powinno odbyć się z wyprzedzeniem. Wtedy zyskasz spokój i gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.