Modne i piękne paznokcie ślubne

paznokcie ślubne

Organizacja wesela zajmuje dużo czasu. Każdy detal, jak sala, oprawa muzyczna, kreacja dla Panny Młodej, itd. musi zostać bardzo starannie dopracowana. Jest tyle rzeczy do zorganizowania, że czasem dziwić można się, że niektórzy wszystko są w stanie zorganizować w kilka miesięcy. Wszystko trzeba dopilnować i o wszystko zadbać. Łącznie ze swoim wyglądem. Zarówno, jeżeli chodzi o pana, jak również o kobietę. Nie tylko liczy się makijaż w przypadku pani, ale mniejsze detale, takie jak odpowiedni manicure. Na co zwracać uwagę wybierając paznokcie ślubne?

Dlaczego paznokcie ślubne?

Panie, które na co dzień nie przywiązują tak mocnej uwagi do makijażu, zapytają po co zwracać uwagę mocną na paznokcie ślubne? Bo wszyscy zwracają uwagę na ręce! W końcu to na nich znajduje się świeżo założona obrączka. Wszyscy będą podziwiać jak prezentuje się ona na rękach. O ile paznokcie nie muszą tak efektywnie prezentować się na ręce mężczyzny (aczkolwiek o czystość paznokci należy zadbać), to w przypadku kobiet jest to wymóg. Dodatkowo warto zdać sobie uwagę z tego faktu, że paznokcie widać prawie na wszystkich zdjęciach – w kościele, podczas składania życzeń, podczas sesji ślubnej, itd. Podczas całej imprezy fotograf na pewno wielokrotnie będzie wykonywał zbliżenia samych rąk. Chyba każdej pani zależy na tym, aby w tak wyjątkowym dniu ręce prezentowały się w odpowiedni sposób.

Stylowe paznokcie ślubne

Przyszłe Panny Młode mogą być spokojne, jeżeli chodzi o trendy ślubne. Moda na paznokcie ślubne z reguły utrzymuje się na stałym poziomie i nie trzeba obawiać się tego, że do ślubu jeszcze coś się zmieni. W przypadku manicure obowiązuje klasyka i stonowanie. Paznokcie ślubne nie mogą bardziej koncentrować uwagi niż obrączka. Mają one stanowić tło dla obrączki prezentowanej w tym dniu na ręce. Tylko, że klasykę można w obecnych czasach zaprezentować na różne sposoby. Jednym z nich jest znany od jakiegoś czasy baby boomer. Po raz pierwszy świat usłyszał o tej stylizacji w 2019 roku. Od tej pory baby boomer należy do jednych z najczęściej wybieranych. Wśród innych, ciekawych propozycji zauważyć można mocniejsze zaakcentowanie koloru białego. Ciekawą inspiracją są także złote dodatki. Są Panny młode, które w całości rezygnują z białych akcentów na rzecz samego złota. Przy czym pamiętajmy o rozwadze i umiarze, aby wszystko stanowiło jednolitą całość, którą będzie można zaprezentować podczas uroczystości.

Są Panie, które uważają, że klasyka nie jest dla nich. Wolą coś szałowego, mocniejszego, co będzie pasowało do ich całościowej stylizacji. Dobrym pomysłem na pewno w tym wyjątkowym dniu nie będą neonowe kolory. Ze spokojem można za to zdecydować się na kolorowe mozaiki, printy, efekt lustra lub efekt negatywu. Takie propozycje prezentują się bardzo ciekawie na damskich dłoniach.

Ukształtowane paznokcie ślubne

Nie tylko sam wzór, ale równie ważny jest kształt paznokci ślubnych. Nie wszystkie paznokcie pasują do kobiety. Warto zdać sobie z tego sprawę. Wspólnie z osobą, która wykonuje taki manicure, należy wybrać dopasowany kształt, który będzie dobrze prezentował się na rękach. Jeżeli chodzi o rodzaje kształtów paznokci wyróżniamy: migdał, spiczaste, zaokrąglone, baleriny, kwadratowe i zaokrąglone kwadraty. Człowiek nawet do końca nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma do wyboru tyle ciekawych propozycji. Które z nich będą najlepsze? Wybierając kształt paznokcia bierze się pod uwagę:

  • rodzaj płytki,
  • kształt palców,
  • kształt obłączka.

Czym jest obłączek? Pod tą tajemniczą nazwą kryje się najjaśniejsza część paznokcia znajdująca się tuż przy skórce. Najlepiej jest on widoczny na kciuku, jeżeli ktoś jest bardzo mocno zaciekawiony jego wyglądem. Jego kształt można samodzielnie określić w domu. I tak – jeżeli obłączek ma kształt kwadratu, to paznokieć również taki powinien być. W przypadku obłączka zaokrąglone sprawa jest równie prosta. Paznokcie muszą być zaokrąglone.

Jak to jest, jeżeli chodzi o kształt palców? Przy krótkich palcach najlepiej sprawdzą się paznokcie ślubne o spiczastym kształcie. Palce długie i wąskie powinny być wykonane w kształcie kwadratu.

Pozostał jeszcze rodzaj płytki paznokcia. Co należy o nim wiedzieć wybierając kształt paznokcia? W przypadku długiej płytki należy wziąć pod uwagę zaokrąglony kształt paznokci. Kwadratowe paznokcie ślubne pasują najlepiej do krótkiej i szerokiej płytki. Spiczasty kształt paznokci dedykowany jest kobietom, które mają do czynienia z wąską, ale długą płytką.

Kolor przewodni paznokci ślubnych

Czas na to, aby wybrać kolor przewodni paznokci ślubnych. Dzisiaj do wyboru mamy wiele ciekawych propozycji i czasem ciężko zdecydować się na jeden motyw przewodni. Uwaga! To co u kogoś prezentuje się ładnie, u drugiej kobiety wcale nie musi wyglądać tak efektownie. Wszystko przez to, że każda kobieta jest inna i ma inny typ urody. Czasem ciekawe inspiracje, które podziwiają Panny Młode w sieci, na ich rękach tak dobrze nie wyglądają.

Biorąc pod uwagę kolor paznokci, należy spojrzeć na swoją karnację. W przypadku jasnej, wręcz porcelanowej karnacji dobrym pomysłem będą lekkie odcienie pastelowego różowego. Ciekawie będą prezentować się także beże. Taki kolor cery to także możliwość zaprezentowania mocniejszych akcentów (np. burgund), które na rękach będą wyglądać efektywnie.Karnacja o żółtawym odcieniu to możliwość zaprezentowania pastelowych odcieni różu i niebieskiego. Oliwkowa cera to możliwość zaprezentowania czegoś w kolorze nude, czyli w brązach, szarościach, które przy białej sukni ślubnej będą się pięknie prezentować.