Loczki na wesele – czyli klasyczne i ponadczasowe rozwiązanie

loczki na wesele i ślub

Wesele to wyjątkowy czas zarówno dla Panny młodej, jak i Pana młodego. Jednak bez wątpienia to kobiecie częściej zależy na tym, żeby prezentować się dobrze i wyglądać niesamowicie. Jedną z podstaw przy ślubnej stylizacji jest odpowiednia fryzura. Właśnie tutaj pojawia się rozwiązanie, jakim są loczki na wesele. U kogo sprawdzi się ta fryzura? Jak najlepiej ją wykonać oraz utrwalić? Czy weselne loczki można wykonać samodzielnie, a może lepiej skorzystać z pomocy profesjonalisty? Oto wszystko co należy wiedzieć ślubnych lokach.

Loczki na wesele – jak je wykonać?

Jeśli chodzi o loczki na wesele, można zrobić je tradycyjnie, czyli udać się do profesjonalisty. Jednak dobrze jest spróbować samodzielnie wykonać tę fantastyczną fryzurę. Jak najłatwiej zrobić ślubne loki?

Włosy podatne na kręcenie

Jeśli posiadamy włosy kręcone lub podatne na kręcenie to zrobienie loków nie powinno stanowić większego problemu. Czasami wystarczy odpowiedni kosmetyk do modelowania włosów. Najlepiej używać go zaraz po umyciu włosów. Loczki można ułożyć przy pomocy dłoni lub lokówki.

Przy włosach kręconych lub podatnych na stylizacje, nie powinniśmy mieć większego problemu z trwałością fryzury, a jednocześnie włosy powinny ułożyć się naturalnie.

Włosy proste

Przy prostych włosach jest zdecydowanie więcej pracy. Nie wystarczy szybkie ułożenie włosów dłońmi. Tutaj wymagane są inne metody. Włosy można kręcić przy pomocy lokówki, co wiele kobiet uważa za najskuteczniejszą metodę. Jednak warto wykorzystać różnego rodzaju metody kręcenia włosów. Można użyć wałków, ślimaczków, a także papilotów.

Najlepiej kręcić włosy zaraz po myciu. W chwili, kiedy są one osuszone i delikatnie wilgotne, są najbardziej podatne na stylizację. Dzięki temu zyskamy pewność, że loczki weselne przetrwają długą zabawę.

Metody utrwalania loczków weselnych

Każda panna młoda chce, aby jej ślubna fryzura przetrwała szaleństwo weselnej nocy, aż do świtu. Właśnie dlatego loczki na wesele trzeba wykonać w taki sposób, żeby wyglądały delikatnie, ale jednocześnie były trwałe. Jak sprawić, że fryzura będzie wytrzymała? Oto najlepsze metody:

  • stylizacja po myciu – stylizacja włosów na mokro daje gwarancję, że loczki utrzymają się dłużej. Najlepiej lekko osuszyć włosy, używając do tego ręcznika, a następnie przystąpić do stylizacji. Wilgotne kosmyki należy ułożyć wykorzystując do tego na przykład wałki czy papiloty. Po wyschnięciu fryzura powinna przynieść zadowalający efekt.
  • suszenie na zimno – niewiele osób wie, że loczki na wesele można wykonać używając do tego suszarki. Jest to świetna metoda dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze stylizacją włosów. Przed suszeniem należy zwilżyć włosy. Należy pamiętać, aby włączyć zimny nawiew. Chłodne powietrze jest kluczem do sukcesu, ponieważ właśnie ono sprawia, że fryzura utrzyma się przez bardzo długi czas.
  • kosmetyki do stylizacji – kosmetyki do stylizacji włosów to konieczność podczas robienia loczków na wesele. To dzięki nim zyskamy pewność, że fryzura przetrwa długie godziny zabawy. Istnieje wiele preparatów do zabezpieczania loków. Najpopularniejszym i najskuteczniejszym z nich jest lakier do włosów. To produkt, który cieszy się największą popularnością w salonach fryzjerskich.

Loczki na wesele – u kogo się sprawdzą?

Loczki na wesele nie są dla każdego. Fryzurę do ślubu najlepiej dobrać do kształtu twarzy. W ten sposób sprawimy, że całość stylizacji będzie wyglądała bardzo korzystnie. Do jakiego typu urody sprawdzą się loczki weselne?

Loczki na wesele to idealna fryzura dla kobiet, które mają podłużną, owalną twarz. Kręcone włosy sprawią, że buzia stanie się delikatnie okrąglejsza i pełniejsza, co pozytywnie wpłynie na wygląd Panny młodej.

Kobiety, które posiadają trójkątny kształt twarzy, również mogą zdecydować się na loczki. Będą one dopełnieniem oraz najlepszą ozdobą dla delikatnej urody.

Loczki na wesele niestety niezbyt dobrze wyglądają u osób posiadających okrągłe twarze. Taka fryzura doda zbędnej ciężkości i negatywnie wpłynie na wygląd panny młodej. W przypadku osób z okrągła twarzą z pewnością znajdziemy dużo lepszych fryzur – może elegancki kok?

Loczki na wesele – inspiracje

Jeśli chodzi o loczki na wesele, istnieje wiele możliwości, z których można skomponować naprawdę atrakcyjną fryzurę.

Zdecydowanie najpopularniejsze są różnego rodzaju upięcia. Decyduje się na nie największą ilość kobiet. Znajdziemy wiele inspiracji na delikatne lokowane sploty, jak i sztywne upięcia. Każde z nich w towarzystwie loczków wygląda olśniewająco.

Loki wyglądają szczególnie zachwycająco w swojej naturalnej postaci. Rozpuszczone włosy, które zostały zalotnie pofalowane potrafią nadać delikatności każdej kobiecie. Najlepiej wyglądają w towarzystwie różnego rodzaju ozdób. Warto wykorzystać spinki z kamieniami szlachetnymi.

Bardzo popularne stają się wianki, które wykorzystywane są jako ozdoba do rozpuszczonych. kręconych włosów. Są idealne do każdej kreacji ponieważ można samodzielnie wybrać ich kolor. Wyglądają bardzo naturalnie i sprawiają, że osoba w każdym wieku może poczuć się znacznie młodziej.

Loczki na wesele to doskonała stylizacja włosów odradzana jedynie osobom z okrągłymi twarzami. Są one ponadczasowe, lekkie, eleganckie i odpowiednio ułożone powinny bez większego trudu przetrwać szaleństwa całej długiej, weselnej nocy. U niektórych osób do ich zrobienia wystarczą dwa ruchy rąk, inne natomiast muszą ratować się kosmetykami i lokówką. W obu przypadkach loczki na wesele będą jednak naprawdę olśniewającym dopełnieniem kreacji i zachwycą weselnych gości.

Doświadczona fryzjerka, z łatwością znajdzie pracę tutaj.