Najlepsze pomysły na upominki dla gości weselnych

upominki dla gości weselnych

Wręczanie gościom weselnym drobnych upominków stało się już tradycją. Rzeczywiście, okazanie wdzięczności wobec gości niewątpliwie jest w dobrym tonie i pozwoli im na dłużej zapamiętać ten ważny dzień. Wiele par młodych ma jednak pewne wątpliwości. Czy upominki dla gości naprawdę są niezbędne? Jakie prezenty wybrać, by nie obciążyć zbytnio budżetu, ale wywrzeć na obecnych dobre wrażenie?

Czy trzeba dawać upominki dla gości weselnych?

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: nie. Państwo młodzi nie mają takiego obowiązku- wręczenie upominków powinno wypływać z ich osobistego pragnienia, by okazać docenianie dla przybyłych. Mnóstwo par dochodzi do wniosku, że to świetna forma podziękowania. Warto pomyśleć o tym, ile wysiłku goście nieraz wkładają w to, by przybyć na wesele oraz obdarować nowożeńców czymś wyjątkowym i cennym. Dla zakochanych wesele to najważniejsza impreza w życiu i z pewnością są wdzięczni rodzinie i przyjaciołom, że zechcieli towarzyszyć im w tym wielkim dniu. Wręczenie gościom drobnego upominku to doskonały sposób, by wyrazić swoje docenienie nie tylko za złożone życzenia oraz otrzymane prezenty i pieniądze, ale przede wszystkim za ich obecność. Obdarowane osoby niewątpliwie odczują radość, a upominek nawet przez wiele tygodni po weselu może przypominać im o wspólnych, miłych chwilach.

Upominek dla gości- jaki powinien być?

Aby ustalić, jaki upominek dla gości będzie najlepszy, przyszli państwo młodzi mogą zastanowić się, co sami chcieliby dostać. Prezent powinien oddawać charakter całej imprezy, a także osobowość nowożeńców. Niektórzy mogą postawić na coś zabawnego, co wywoła uśmiech na twarzach obecnych. Inni mogą zdecydować się na jakiś oryginalny podarunek, który obdarowani zapamiętają na długi czas. Niektórzy- zwłaszcza jeśli zapraszają mniejszą ilość osób- stwierdzają, że samodzielnie przygotują jakieś drobnostki i w ten sposób sprawią, że goście poczują się docenieni. Świetnym pomysłem jest podarowanie spersonalizowanych upominków, na przykład z datą ślubu i imionami młodej pary. Tak naprawdę decyzja należy do nowożeńców. Warto przy tym pamiętać, że prezenty dla obecnych mają raczej symboliczne znaczenie. Nie ma potrzeby wydawać na nie ogromnej ilości pieniędzy- zwłaszcza, że budżet młodej pary i tak jest już dostatecznie nadszarpnięty.

Słodkie upominki dla gości- co warto wybrać?

Dużą popularnością cieszą się upominki dla gości w formie drobnych słodkości. Niemal każdy lubi słodycze, dlatego wybranie takiej formy prezentu to zawsze bezpieczna opcja. Co więcej, słodkości mogą przybrać rozmaite kształty i postacie. Na opakowaniach, a nawet na samych słodyczach można umieścić spersonalizowany napis- nawet proste „Dziękujemy!”. Słodkości łatwo można też dopasować do wystroju sali weselnej, a położone na talerzach gości same w sobie będą stanowiły piękną ozdobę stołu. Tego typu upominki nie zostaną z obdarowanymi na długo, ale na pewno sprawią im przyjemność!

Jakie słodkości najlepiej sprawdzają się w formie prezentów dla gości weselnych? Wybór jest ogromny. Wśród najpopularniejszych i najciekawszych słodkich upominków dla uczestników wesela można wymienić:

 • małe słoiczki z miodem,
 • ciasteczka i czekoladki,
 • spersonalizowane lizaki,
 • krówki,
 • migdały w kolorowym lukrze,
 • makaroniki.

To tyko kilka z wielu możliwości na przygotowanie słodkich upominków dla gości. Dobrym pomysłem jest także zamówienie ozdobnych pudełeczek lub papierowych torebek i wypełnienie ich różnymi słodkościami. Niektórzy nowożeńcy zamiast słodyczy wręczają swoim gościom małe buteleczki z nalewką, likierem lub szampanem. Personalizowana etykietka z imionami młodej pary sprawi, że prezent będzie jeszcze bardziej wyjątkowy.

Oryginalne upominki dla gości- jak zaskoczyć obecnych?

Czasem para stwierdza, że chce zaskoczyć swoich gości jakimś niebanalnym upominkiem. Tutaj warto postawić na własną kreatywność i fantazję. Upominek niekoniecznie musi być funkcjonalny. Ważne natomiast jest to, by wzbudzał pozytywne uczucia w obdarowanych i był czymś, co zapamiętają na długi czas. Oryginalnymi upominkami dla gości mogą być chociażby:

 • magnesy na lodówkę,
 • breloki do kluczy,
 • przypinki lub zawieszki,
 • ozdobne mydełka,
 • świeczki zapachowe,
 • wachlarze i wiatraczki,
 • bańki mydlane,
 • kawa i herbata,
 • nasiona w probówkach,
 • małe roślinki(na przykład kaktusy),
 • kule do kąpieli,
 • personalizowane zakładki do książki,
 • zapałki w weselnym pudełeczku.

Pomysłów na niebanalne upominki dla gości jest znacznie więcej. Warto poszukać inspiracji w Internecie- to prawdziwa kopalnia pomysłów! Należy przy tym pamiętać, że niektóre upominki to koszt kilku złotych za jedną sztukę, natomiast inne- nawet kilkunastu. Państwo młodzi powinni już na początku ustalić, jaką kwotę są gotowi wydać na prezenty dla gości i potem trzymać się wyznaczonego budżetu.

Kiedy wręczyć upominki dla gości?

Drobne upominki dla gości mogą znajdować się na stole jeszcze przed rozpoczęciem wesela. Gdy w dodatku będą opatrzone imieniem i nazwiskiem każdego uczestnika, mogą jednocześnie pełnić rolę winietek i wskazywać obecnym ich miejsca przy stole. Państwo młodzi mogą jednak postawić, że osobiście wręczą prezenty każdemu z przybyłych. Można zrobić to podczas imprezy, gdy wszyscy będą siedzieli przy stole lub też przy pożegnaniu. Upominki mogą także roznieść po gościach świadkowie nowożeńców. Praktycznym rozwiązaniem jest przygotowanie osobnego stołu z którego obecni będą mogli sami zabrać sobie prezent wychodząc z sali.

Niezależnie od tego, na jakie upominki dla gości zdecydują się państwo młodzi oraz w jaki sposób je rozdadzą, z pewnością będzie do bardzo miły gest. Obecni poczują się docenieni, a młoda para będzie mogła wyrazić swoją wdzięczność za to, że towarzyszyli im w tak wyjątkowym dniu!