Jak pozować do zdjęć ślubnych?

Groom in black tuxedo hugs tender stunning bride while they stand on the street of old European town

Ślub to wyjątkowa chwila, która na zawsze powinna pozostać w pamięci. Sprawę znacząco ułatwia sesja zdjęciowa, będąca pamiątką na całe życie. Jak pozować do zdjęć, żeby ładnie wychodzić? Oto garść wskazówek, dzięki którym uzyskane rezultaty będą w pełni zadowalające!

Jak pozować do zdjęć – poradnik

Rodzaj wykonywanych zdjęć i organizacja efektownego pleneru to aspekty, które z reguły leżą w gestii fotografa. Osoba zajmująca się profesjonalnymi sesjami, najpewniej będzie doskonale wiedzieć, jak należy wykonać piękne zdjęcia. Zupełnie inna sytuacja dotyczy samego pozowania – fotograf udzieli niezbędnych wskazówek, jednak zastosowanie się do nich podczas sesji wiąże się z dużymi trudnościami. Zdjęcia ślubne są przecież pamiątką na całe życie, która w formie wydruku na płótnie lub mini-albumu stanie się integralną częścią domowej biblioteczki. Kluczowe znaczenie odgrywa poziom emocji u pozujących. Stres jest nierozerwalnie związany z takimi sytuacjami, jednak warto rozluźnić się i podejść spokojnie do całej sesji. To chwila przyjemności, która ma służyć udokumentowaniu pięknej chwili. Nawet jeśli niektóre zdjęcia staną się przez to mnie poważne i bardziej humorystyczne – nic nie szkodzi! Najważniejsze są szczerze emocje, nawet jeśli będą one wynikać z luźnej atmosfery na planie zdjęciowym.

Zadbajcie o postawę ciała

Najczęstszym błędem, jaki jest popełniany podczas pozowania, jest przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała. Powinna być ona naturalna, ale też jednocześnie w pełni reprezentatywna. Warto zatem ściągnąć łopatki „do tyłu”, dumnie wypiąć klatkę piersiową i unieść lekko podbródek. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów – taki zabieg pozwoli uniknąć nieatrakcyjnego „przygarbienia” lub optycznego zmniejszenia wzrostu. Dodatkowo ważne jest również to, aby fotografowanie detali odbywało się w delikatnym ruchu. Fotograf powinien mieć czas na odpowiednie wykadrowanie, jednak państwo młodzi mogą nieustannie korygować lekko swoją pozycję. Zwłaszcza w przypadku zdjęć pocałunków lub przytuleń będzie to istotne, ponieważ zastyganie w nieruchomej i „sztywnej” pozie rzadko jest gwarancją naturalnego efektu. Zatem jak pozować do zdjęć ślubnych, aby być zadowolonym z efektów? Klucz do sukcesu leży w naturalności i emocjach, które uwydatnią miłość partnerów!

Jaka mimika twarzy będzie najlepsza?

Istotnym aspektem jest również dobór odpowiedniej mimiki twarzy. Sprawia to wiele problemów podczas sesji ślubnych, ponieważ trudno oczekiwać aktorskich zdolności od osób niezwiązanych z tym zawodem. Jest to szczególnie ważne w przypadku albumów, w których znajdą się również zbliżenia na twarze państwa młodych. Warto wówczas zastosować metodę lekkiego uśmiechu, unosząc podczas sesji kąciki ust w niewielkim stopniu. Przyjęcie takiego wyrazu twarzy jest znacznie łatwiejsze, niż szerokiego uśmiechu – całość również prezentuje się bardziej naturalnie. Stres i podekscytowanie partnerów będzie uwidaczniał się w potrzebie rzeczywistego uśmiechania, dlatego „błysk” pojawi się również w oczach kochanków. To proste rozwiązanie jest odpowiedzią na pytanie, jak nauczyć się pozować do zdjęć, aby nie żałować pieniędzy wydanych na nią!

Na co zwrócić uwagę podczas sesji ślubnej?

Większość istotnych wskazówek zostanie przekazana podczas sesji przez doświadczonego fotografa, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zalicza się do nich odpowiednia kompozycja sukni ślubnej i garnituruW niektórych przypadkach kolorystyka stroju nie tylko odwraca uwagę od samych postaci i twarzy państwa młodych, ale też będzie mocno „wtapiać” się w otoczenie – zwłaszcza w przypadku plenerów leśnych. Z tego powodu warto zadbać o względny minimalizm, który podczas sesji podkreśli to, co najważniejsze, czyli twarze zakochanych w sobie „po uszy” partnerów!

Pozowanie do zdjęć to duże wyzwanie, co z pewnością potwierdzi każdy model lub modelka. Nie ma jednej i uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak pozować do zdjęć z partnerem. Niektóre sesje mają bardziej humorystyczny charakter, inne z kolei są bardzo stonowane pod względem emocji. Najlepszym rozwiązaniem będzie posłuchanie głosu swojego serca i wybór tej opcji, którą podpowiada wewnętrzne przeczucie!