Modny pedicure ślubny – dowiedz się o nim wszystkiego!

pedicure ślubny

Każda przyszła panna młoda skupia się przede wszystkim na kwestii idealnego manicure ślubnego, czasami pozostawiając nieco w tyle pedicure. Tymczasem wygląd paznokci u stóp, jak i samych stóp jest niemal tak samo ważny, dlatego też nie powinno się go lekceważyć. Podpowiadamy, co na jego temat powinna wiedzieć każda panna młoda i dlaczego jest to tak istotny element ślubnych przygotowań.

Kiedy wykonać pedicure ślubny?

Bardzo ważną kwestią jest czas, w którym zostanie wykonany pedicure ślubny oraz to, czy panna młoda wykona go sama w domu czy też zleci to zadanie profesjonalnej kosmetyczce. Na ogół obowiązuje tutaj jedna zasada – jeśli panna młoda nigdy nie wykonywała pedicure we własnym zakresie, lepiej będzie udać się do salonu urody. Wynika to z faktu, iż nieumiejętna praca z własnymi stopami może nie tylko nie przynieść oczekiwanych efektów, ale także okazać się bolesna w skutkach. Naderwana skóra czy skórka przy paznokciu może dawać o sobie znać przez cały czas przyjęcia weselnego, czego każda panna młoda z pewnością chce uniknąć. Dobrze jest więc zafundować sobie wizytę u kosmetyczki, która bez bólu i bez żadnych problemów wykona nam piękny pedicure, a do tego pozwoli się odprężyć i zrelaksować. Pedicure ślubny najlepiej zrobić nie prędzej, niż 2-3 dni przed weselem. Nie warto również odkładać go na ostatni moment, czyli na dzień poprzedzający przyjęcie ślubne – w ostatniej chwili może okazać się, że zwyczajnie zabraknie nam czasu na pielęgnację skóry stóp i paznokci.

Dlaczego warto zrobić pedicure ślubny?

Niektóre panny młode niemal całkowicie zapominają o tak ważnej kwestii, jaką jest pedicure ślubny. O ile kobiety biorące ślub latem niemal zawsze mają idealnie wypielęgnowane stopy, o tyle na śluby jesienne czy zimowe zakładamy pełne obuwie, które pozwala ukryć mankamenty stóp. Tymczasem powodów, dla których należy wykonać pedicure ślubny o każdej porze roku jest kilka:

  • skóra zrogowaciała, nieoszlifowana może powodować przerwanie rajstop czy pończoch,
  • stwardniała skóra na stopach utrudnia chodzenie w szpilkach, przez co pannie młodej trudno będzie wytrzymać całą noc na obcasach,
  • podczas dobrej zabawy panna młoda może chcieć zdjąć buty,
  • pedicure pozwala rozluźnić się i poczuć pięknie, co dodaje pewności siebie,
  • nawet, jeśli panna młoda całą imprezę spędzi w zamkniętym obuwiu, pozostaje jeszcze kwestia nocy poślubnej, podczas której zdejmuje buty.

Pamiętajmy też, że profesjonalny pedicure to zabieg, który pozwala utrzymać higienę stóp na najwyższym poziomie. Jeżeli kobieta przygotowuje całe swoje ciało na ten wyjątkowy dzień, dlaczego miałaby zapomnieć o stopach? Efekty pedicure utrzymują się stosunkowo długo, dlatego też piękne stopy będą naszą ozdobą nie tylko w dniu ślubu.

Pedicure ślubny – jaką technikę wybrać

O ile sama pielęgnacja stóp zwykle wykonywana jest w podobny sposób w każdym salonie urody, o tyle wybór techniki upiększania paznokci należy do panny młodej. Mamy tutaj do wyboru następujące sposoby:

  • pedicure klasyczny,
  • pedicure żelowy,
  • pedicure hybrydowy,
  • pedicure tytanowy.

Pedicure klasyczny nie wymaga utwardzania lakieru – wystarczy odpowiednio przygotować płytkę paznokcia, a następnie pomalować ją zgodnie z zamysłem panny młodej. W profesjonalnych salonach kosmetycznych zwykle używane są lakiery, których utrzymują się na płytce nawet do tygodnia, jednak pamiętajmy, że przy nieutwardzonym lakierze nigdy nie mamy gwarancji jego trwałości. Dlatego też dobrą metodą na przedłużenie doskonałego wyglądu paznokci u stóp jest pedicure hybrydowy, gdzie lakier jest utwardzany pod lampą. Dzięki temu utrzymuje się on na płytce nawet do miesiąca. Podobnymi właściwościami charakteryzuje się pedicure żelowy, gdzie mamy dodatkową możliwość przedłużenia płytki paznokcia. Jest to doskonałe rozwiązanie dla panien młodych, których naturalne paznokcie są bardzo krótkie. Ostatnim, bardzo dobrym, lecz trudno dostępnym rozwiązaniem jest pedicure tytanowy. Zamiast malować paznokcie, wystarczy zamoczyć je w specjalnym proszku, a następnie utwardzić go lakierem. Nie używa się tu lampy, zatem ten rodzaj pedicure jest bardzo bezpieczny.

Pedicure ślubny – taki sam jak manicure?

Spójność manicure i pedicure ślubnego może zostać zachowana, jednak nie jest to konieczność. Tradycyjnie panny młode decydują się na pedicure w stylu francuskim, jednak bardzo modny jest wzór w stylu baby boomer. Można go wykonać w większości salonów kosmetycznych. Jeżeli panna młoda wybrała do ślubu zakryte obuwie, może wybrać dowolny kolor i wzór na paznokciach. Tymczasem w przypadku obuwia odkrywającego palce u stóp (nawet typu open toe) ważne jest dopasowanie pedicure do charakteru sukni. Suknia ślubna w odcieniach bieli i w innych, jasnych kolorach powinna być uzupełniona delikatnym pedicure, najlepiej w podobnym kolorze. Wyjątkiem jest sytuacja, w której panna młoda wybrała kolor przewodni imprezy i to w tym kolorze będzie wykonany manicure. Dobrze, jeśli w podobnej barwie jest również bukiet ślubny – przy spełnieniu tych dwóch warunków można wybrać inny niż jasny kolor na paznokcie u stóp. Suknie w ciemniejszych kolorach można uzupełniać dowolnymi kolorami manicure i pedicure, jednak należy tutaj zachować spójność całej stylizacji.

Panna młoda, która chce się poczuć wyjątkowo w dniu własnego ślubu, zdecydowanie powinna wykonać pedicure, nawet jeśli wybrała pełne obuwie do ślubu. Pedicure to nie tylko stylizacja paznokci, ale również właściwa pielęgnacja stóp, która zapewnia doskonałą gładkość, co jest bardzo istotne w kontekście poczucia wygody w butach na wysokim obcasie.