Jak modnie udekorować salę weselną?

Sezon weselny wystartował na dobre. Pary młode planując swoje śluby i przyjęcia weselne starają się podążać za duchem czasu i coraz to nowszymi trendami panującymi w branży weselnej. Dekorują sale weselne w konkretnych stylach lub w gustowny sposób łączą ich różne elementy. Podpowiadamy, o czym warto pomyśleć przed tym wielkim dniem.

Styl rustykalny

Styl rustykalny to powrót do natury i przedmiotów wykonanych ręcznie, najlepiej z drewna. Ważny jest minimalizm i przedstawienie tego, co prawdziwe. Najważniejsze jest ukazanie prawdziwego piękna przedmiotów. Obecnie rustykalnymi często nazywa się rzeczy, które specjalnie zostały postarzone. W stylu rustykalnym niezwykłą rolę odgrywa natura i kwiaty w naturalnych, jasnych kolorach, dlatego mile widziane są różnego rodzaju gałązki, suszone kwiaty czy dodatki wykonane z wikliny. Tworząc dekoracje, warto wykorzystać również sznurek jutowy lub samą jutę.

Ozdoby pod sufitem i duże bukiety

W minionym sezonie na weselach pojawiały się kwiatowo-roślinne ozdoby podwieszone dość nisko nad stołami. Rozpoczęty sezon zaskakuje popularnością imponujących dekoracji na stołach, ale i ozdób podwieszonych na suficie – na przykład w formie papierowych lamp czy figur geometrycznych. Hitem stają się też duże bukiety i wiązanki ślubne. Warto tu wspomnieć, że najbardziej efektownie prezentują się one w stylizacjach u wysokich kobiet – zarówno tych o pełnych kształtach, jak i szczupłych. Niższe panie i te, które wybierają bogato zdobione lub obszerne suknie, wspaniale będą prezentować się, trzymając w dłoniach mniejszy bukiet, ale za to z elementami zwisającymi do poziomu połowy uda.

Zero waste

Pary młode zwracają coraz więcej uwagi na to, by ich przyjęcie jak najmniej szkodziło środowisku. W tym celu sięgają m.in. po ekologiczne dekoracje ślubne. Z jednej strony mogą to być naturalne elementy, jak drewno, żywa roślinność, lniane tekstylia, papeteria wykonana z certyfikowanych materiałów. Kluczem do sukcesu jest rezygnacja z tworzyw sztucznych i nadprodukcji śmierci czy jednorazowych produktów.

Lampiony i świeczki

Rozświetlą romantyczne zakątki, świetnie wyglądają za dnia i po zmroku. Możecie wykorzystać je do dekoracji stołów, ścian i sufitu. Duże lampiony można ustawić bezpośrednio na podłodze, małe lampki zawiesić nad stołem. Taka świetlista oprawa doda szyku i romantyzmu każdej uroczystości, a najważniejszy jest fakt, że jest to dekoracja niemal uniwersalna, pasuje wszędzie, do każdego wnętrza i do dowolnej stylistyki.

Nie zapomnij o balonach

Balony swój rozkwit przeżywały w latach 90, jednak trudno sobie wyobrazić uroczystą imprezę bez nich. Sala weselna udekorowana balonami w kolorach komponującymi się z resztą wystroju, zaaranżowanych w ciekawe kształty i kompozycje nigdy nie będzie złym pomysłem. Obecnie na rynku znajdziemy też wiele propozycji balonowych napisów, liczb, inicjałów, które można wykorzystać na ścianach sali lub jako tło na ściance do zdjęć.

Click to rate this post!
[Total: 1 Average: 5]