Jak modnie udekorować salę weselną?

Sezon weselny wystartował na dobre. Pary młode planując swoje śluby i przyjęcia weselne starają się podążać za duchem czasu i coraz to nowszymi trendami panującymi w branży weselnej. Dekorują sale weselne w konkretnych stylach lub w gustowny sposób łączą ich różne elementy. Podpowiadamy, o czym warto pomyśleć przed tym wielkim dniem.

Styl rustykalny

Styl rustykalny to powrót do natury i przedmiotów wykonanych ręcznie, najlepiej z drewna. Ważny jest minimalizm i przedstawienie tego, co prawdziwe. Najważniejsze jest ukazanie prawdziwego piękna przedmiotów. Obecnie rustykalnymi często nazywa się rzeczy, które specjalnie zostały postarzone. W stylu rustykalnym niezwykłą rolę odgrywa natura i kwiaty w naturalnych, jasnych kolorach, dlatego mile widziane są różnego rodzaju gałązki, suszone kwiaty czy dodatki wykonane z wikliny. Tworząc dekoracje, warto wykorzystać również sznurek jutowy lub samą jutę.

Ozdoby pod sufitem i duże bukiety

W minionym sezonie na weselach pojawiały się kwiatowo-roślinne ozdoby podwieszone dość nisko nad stołami. Rozpoczęty sezon zaskakuje popularnością imponujących dekoracji na stołach, ale i ozdób podwieszonych na suficie – na przykład w formie papierowych lamp czy figur geometrycznych. Hitem stają się też duże bukiety i wiązanki ślubne. Warto tu wspomnieć, że najbardziej efektownie prezentują się one w stylizacjach u wysokich kobiet – zarówno tych o pełnych kształtach, jak i szczupłych. Niższe panie i te, które wybierają bogato zdobione lub obszerne suknie, wspaniale będą prezentować się, trzymając w dłoniach mniejszy bukiet, ale za to z elementami zwisającymi do poziomu połowy uda.

Zero waste

Pary młode zwracają coraz więcej uwagi na to, by ich przyjęcie jak najmniej szkodziło środowisku. W tym celu sięgają m.in. po ekologiczne dekoracje ślubne. Z jednej strony mogą to być naturalne elementy, jak drewno, żywa roślinność, lniane tekstylia, papeteria wykonana z certyfikowanych materiałów. Kluczem do sukcesu jest rezygnacja z tworzyw sztucznych i nadprodukcji śmierci czy jednorazowych produktów.

Lampiony i świeczki

Rozświetlą romantyczne zakątki, świetnie wyglądają za dnia i po zmroku. Możecie wykorzystać je do dekoracji stołów, ścian i sufitu. Duże lampiony można ustawić bezpośrednio na podłodze, małe lampki zawiesić nad stołem. Taka świetlista oprawa doda szyku i romantyzmu każdej uroczystości, a najważniejszy jest fakt, że jest to dekoracja niemal uniwersalna, pasuje wszędzie, do każdego wnętrza i do dowolnej stylistyki.

Nie zapomnij o balonach

Balony swój rozkwit przeżywały w latach 90, jednak trudno sobie wyobrazić uroczystą imprezę bez nich. Sala weselna udekorowana balonami w kolorach komponującymi się z resztą wystroju, zaaranżowanych w ciekawe kształty i kompozycje nigdy nie będzie złym pomysłem. Obecnie na rynku znajdziemy też wiele propozycji balonowych napisów, liczb, inicjałów, które można wykorzystać na ścianach sali lub jako tło na ściance do zdjęć.