Podróż poślubna – gdzie zorganizować wyjazd dla nowożeńców?

gdzie w podróż poślubną

Ślub i wesele to dla wielu bardzo ważne wydarzenie. Okazji tej towarzyszy wiele odczuć począwszy od radości, szczęścia i miłości przez stres, bojaźń czy niepewność. Okres przygotowawczy niejednokrotnie przynosi wielkie zmęczenie, a sama para przyszłych małżonków marzy od odpoczynku i wspólnym spędzeniu czasu. Oprócz podstawowych czynności, które należy przygotować do ceremonii, warto zastanowić się również nad tzw. miesiącem miodowym, który przypieczętuje związek i przywiązane dwóch osób. Jak zorganizować wyjazd „miodowy?” Gdzie wybrać się w podróż poślubną? Które miejsca zachwycą nowożeńców? 

Miesiąc miodowy – długoletnia tradycja nowożeńców

Samo określenie tego rodzaju wyjazdu – miesiąc miodowy – pochodzi od słowa miód. Składnik ten jest jednym z najpopularniejszych przysmaków spożywczych, wykorzystywany w wielu przepisach kulinarnych. Ponadto, słodki produkt nie ulega zniszczeniu, nie gnije i nie psuje się. Cechy te są bardzo pożądane w każdym związku, dlatego tradycja nakazuje odbycie podróży okraszonej właśnie tym mianem. Wyjazd nowożeńców powinien być zrealizowany bezpośrednio po ceremonii weselnej i przynieść miłość, zaufanie i urodzaj.

W dawnych czasach wierzono, iż tego rodzaju wakacje sprzyjają płodności, jak również pomagają w akcie rozmnażania. W dzisiejszych czasach, głównym celem wakacji małżeńskich jest odpoczynek, zbudowanie przerywanej i pewnej relacji.

Czy wybór kierunku podroży poślubnej ma znaczenie? Podróż poślubna – gdzie wyjechać ze współmałżonkiem? Jakie propozycje przypadną do gustu młodym parom?

Podróż poślubna – gdzie spędzić pierwsze, małżeńskie wakacje?

Podróż nowożeńców to najczęściej sprawa indywidualna. Podczas wyboru warto uwzględnić kilka czynników, którymi są przede wszystkim:

– upodobania nowożeńców,

– możliwości finansowe,

– zainteresowania,

– czas wyjazdu,

– względy ekonomiczne,

– itp.

Planowanie należy rozpocząć od wyboru kierunku oraz finansów, które zapewnią młodej parze spokojne i bezstresowe wakacje. Wiele par małżeńskich, podróż poślubną, dostaje w prezencie od swoich rodziców i teściów, jako znak radości, uszanowania i miłości. Gdzie najlepiej spędzić podróż poślubną? Które propozycje przypadną do gustu niejednej osobie?

Gdzie wybrać się w podróż poślubną – ciekawe propozycje

Wakacje młodej pary można zorganizować na własną rękę. Dla bardziej leniwych i zapracowanych istnieje opcja wyboru usług przygotowanych przez profesjonalne firmy. Jednakże bez względu na to, w jaki sposób wyjazd zostanie przeprowadzony warto zwrócić uwagę na kilka czynników: pogodę, atrakcje, lokalizację, transport czy atmosferę. Oto kilka ciekawych propozycji:

  • Polskie kierunki – wyjazd ślubny nie zawsze oznacza dalekie podróże. Polska to piękny kraj, który zachwyci bogactwem natury i przyrody. Sielskie wakacje w górach, nam morzem czy pojezierzu oddadzą nastrój spokoju i beztroski. Do atrakcyjnych miejsc należą: Sopot, Karpacz, Bieszczady, Zakopane, itp. Planując podróż polecamy wybrać odpowiednie noclegi nad morzem np. w obiekcie spa lub komfortowym i przytulnym apartamencie.
  • wakacje w Hiszpanii – kraj ten oferuje bogactwo uroczych, romantycznych zakątków, ciepłą pogodę i przyjazną aurę. Piękne plaże, hiszpańska fiesta, pyszna kuchnia oraz turkusowa woda z pewnością zachęci nowożeńców do długich, spokojnych spacerów we dwoje. Polecanymi kierunkami są Majorka, Barcelona, Ronda, Granada.
  • Greckie wakacje – kuchnia, spokój i powolny tryb życia tubylców, z pewnością będzie sprzyjał odpoczynkowi i relaksowi. Pyszne jedzenie i aromatyczne wino to idealny pomysł na romantyczne kolacje przy świecach.
  • Islandia – miejsce to jest bardzo magicznym regionem, na terenie którego można wspólnie podziwiać zorze polarną. Ponadto wolny czas czas warto spędzić korzystając z gorących źródeł i uroków Błękitnej Laguny.
  • egzotyczne podróże poza Europą: Dominikana, USA, Meksyk, Brazylia, Zanzibar i wiele innych.