Wiersze, życzenia i cytaty do albumu ślubnego

Od pewnego czasu można zauważyć, że albumy ślubne to nie tylko zdjęcia, ale również wiersze, życzenia, czy cytaty. Skąd taka zmiana? Dlaczego tak chętnie sięgamy po słowo pisane? Skąd czerpać inspirację i jakie wiersze, czy cytaty warto wykorzystać? Tego dowiesz się z poniższego tekstu, więc koniecznie zapoznaj się z jego treścią!

Dlaczego tak chętnie sięgamy po wiersze i cytaty do albumu ślubnego?

Wydawać by się mogło, że najpiękniejszy album ślubny to taki, który przedstawia same zdjęcia z tego wyjątkowego dnia. Jednak z biegiem lat nie tylko zauważyć można zmiany jakim podlega fotografia ślubna, jak również w tym, jak jej prezentowana innym. Zaczęliśmy zauważać, że historia zawarta w albumie ślubnym może być opowiadana nie tylko za pomocą zdjęć.

Odpowiednio dobrane wiersze, cytaty, czy nawet życzenia mogą podkreślić wyjątkowość poszczególnych chwil, stanowić wyznanie miłości, czy nawet oddawać emocje. Jeśli w takim my również pójdziemy o krok do przodu i zrezygnujemy z tradycyjnego albumu ślubnego na korzyść takiego, który będzie pełny słowa pisanego, to możemy zapewnić sobie oryginalną pamiątkę, której inni będą mogli nam tylko pozazdrościć.

Wiersze, życzenia i cytaty do albumu ślubnego – skąd je brać?

Od razu nasuwa się kolejne pytanie – skąd w takim razie czerpać inspirację do albumu ślubnego? Skąd wziąć wiersze, życzenia, czy cytaty, które wzbogacą nasz album ślubny? Okazuje się, że nie jest to takie trudne, jak by się mogło wydawać, zwłaszcza gdy praktycznie każdy z nas ma dostęp do Internetu. To właśnie tutaj nie brakuje stron, gdzie publikowane są najpiękniejsze wiersze, cytaty, czy życzenia, które mogą okazać się idealnym dopełnieniem albumy ślubnego.

Czasami będą to cytaty z książek, z filmów, czy nawet z najpopularniejszych bajek. Poza tym do albumu ślubnego idealnie pasują też teksty piosenek, wiersze z tomików najpopularniejszych poetów. Możliwości mamy tak duże, że każdy bez trudności znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wiersze, życzenia i cytaty do albumu ślubnego – przykłady

Jeśli nasz pomysł na album ślubny przypadł Ci do gustu i zdecydujesz się na jego wzbogacenie o wiersze, czy życzenia, to na pewno przyda Ci się kilka przykładów tego typu treści. Poniżej prezentujemy te, które nam przypadły do gustu…

„Jedno jest w życiu szczęście: kochać i być kochanym…”
George Sand

„Kochać – to nie znaczy patrzeć na siebie nawzajem, lecz spoglądać razem w tym samym kierunku.”
Antoine de Sainte-Exupery

„Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości.”
Paulo Coelho

„Ten Pan i ta Pani są na siebie skazani”.
Jan Sztaudynger

„Musicie być silni miłością, która wszystko znosi,
wszystkiemu wierzy, wszystko przetrzyma,
ta miłością, która nigdy nie zawiedzie”.
Jan Paweł II

„Oto jest miłość. Dwoje ludzi spotyka się przypadkiem, a okazuje się, że czekali na siebie całe życie”.
Vitor de Lima Barreto

„Na wspólną radość,
na chleb powszedni,
na poranne otarcie oczu
w blasku słonecznym,
na nieustające sobą zdziwienie,
na gniew, krzywdę i przebaczenie
wybieram Ciebie.”
K. I. Gałczyński

„Żaden dzień się nie powtórzy, nie ma dwóch podobnych nocy, dwóch tych samych pocałunków, dwóch jednakich spojrzeń w oczy … są na siebie skazani.”
Wisława Szymborska