Jak zorganizować wesele w domu? Potrawy, przygotowania

Wesele w domu - dekoracja stołu

Wesele w domu w najbliższym czasie może być jedyną okazją do celebrowania z najbliższymi nowej drogi życia. Małe przyjęcie nie musi być jednak gorsze od tradycyjnej imprezy na kilkaset osób. Sprawdź, jak zorganizować wesele w domu w czasie pandemii.

Wesele w domu – czy warto?

W dobie pandemii zorganizowanie wesela w domu może być jedyną możliwością na celebrację nowej drogi życia w gronie bliskich. Wbrew pozorom, mini wesela nie są gorsze od tradycyjnych przyjęć na kilkaset osób i zdobywały popularność jeszcze przed epidemią. Na taką formę decydują się zazwyczaj te pary, które wolą zaoszczędzić pieniądze i przeznaczyć je na wspólną przyszłość, kupno domu lub mieszkania, czy podróż poślubną. Więcej na temat organizowania imprezy weselnej w domu znajdziesz w wątku wesela 2021: forum GoWork.pl zaprasza do wypowiadania się na tematy związane ze ślubami i przyjęciami.

Wesele w domu 2021 – ile osób może uczestniczyć?

Aktualne zasady bezpieczeństwa na kwiecień 2021 roku wskazują, że możliwe jest zorganizowanie imprezy dla 5 osób. Do tego limitu nie wlicza się zapraszających ani mieszkańców tego samego gospodarstwa domowego. Z uwagi na to, że sytuacja jest niestabilna, pary, które w najbliższym czasie planują zrobić wesele w domu, będą musiały dostosować się do rządowych ograniczeń lub przełożyć przyjęcie na inny termin.

Jak zorganizować wesele w domu?

Kameralne przyjęcie weselne w gronie najbliższych może być tak samo piękne i klimatyczne, jak tradycyjna impreza. Jego organizację można zaplanować w pełni samodzielnie lub zatrudnić konsultanta ślubnego (wedding plannera). Co więcej, wesele w domu wiąże się ze znacznie mniejszymi kosztami, dlatego będzie doskonałą propozycją dla tych par młodych, które nie mogą pozwolić sobie na wydatek rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Potrawy na wesele w domu

Żadne przyjęcie nie może obyć się bez jedzenia. W zależności od tego ile osób będzie w nim uczestniczyło, para może zamówić catering lub zająć się przygotowywaniem posiłków samodzielnie. Pierwsze rozwiązanie jest bez wątpienia wygodniejsze – nowożeńcy mają jeden obowiązek mniej i dodatkowo wspierają polską gastronomię, która wciąż znajduje się w nieciekawej sytuacji. Świetnym pomysłem będzie „szwedzki stół” złożony z różnych dań, które goście mogą nakładać sobie samodzielnie. Potrawy na wesele w domu mogą być tradycyjne lub bardziej nietypowe. Warto rozważyć połączenie kuchni polskiej z inną np. włoską. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie.

Wesele w domu – dekoracje

Para, która posiada dostęp ogrodu, może rozważyć garden party. Jeśli pogoda będzie dopisywała, warto wystawić stoły i krzesła na zewnątrz. Piękne dekoracje można przygotować szybko i stosunkowo niskim kosztem. Wystarczą lampki, girlandy, lampiony, świece, świeże kwiaty czy gałązki, żeby atmosfera stała się magiczna. Warto jednak zachować umiar, ponieważ zbyt duża liczba dekoracji na niewielkich przestrzeniach może być przytłaczająca dla uczestników przyjęcia.

Jak przygotować się na wesele w domu? Makijaż, fryzura

Niezależnie od tego, czy na przyjęciu będzie pięć, czy dwieście osób, panna młoda zawsze pozostaje w centrum uwagi. Nic dziwnego, że w tym wyjątkowym dniu każda chce wyglądać olśniewająco. Zamknięte salony kosmetyczne i fryzjerskie nie powinny być dużym problemem – samodzielnie lub z pomocą przyjaciółki można wykonać makijaż oraz fryzurę na wesele w domu. Wystarczy tylko poszukać inspiracji w internecie oraz skorzystać z poradników krok po kroku w formie wideo.