Fryzura ślubna – jak wybrać najlepsze upięcie dla siebie?

fryzura ślubna

W ramach przygotowań do ślubu należy zadbać o wiele elementów tego niezwykłego wydarzenia. O ile pewne kwestie mogą być przemyślane wspólnie, tak temat wizerunku Pani Młodej i Pana Młodego zazwyczaj jest rozważany w pojedynkę. Każda kobieta już od maleńkości pragnie wyglądać zjawiskowo w dniu wesela. Fryzura ślubna to obok sukni i makijażu najważniejsze elementy tego, jak kobieta zaprezentuje się w tym szczególnym dniu. Warto rozpatrywać je więc w kategorii całości, która w połączeniu z urodą przyszłej Pani Młodej będzie prawdziwym arcydziełem.

Jakie kwestie rozważyć, aby wybrać odpowiednią fryzurę ślubną?

Fryzura ślubna nie powinna być wybierana tylko ze względu na kryteria „podoba się, czy nie podoba”. Aby móc cieszyć się właściwie dopasowaną fryzurą na ślub należy rozważyć też inne aspekty, dlatego że będzie ona nam towarzyszyć przez wiele długich godzin.

Wygoda jest bardzo ważna

Wbrew pozorom, wygoda jest bardzo istotnym elementem kobiecej fryzury ślubnej. Należy pamiętać, że mocne i ciasne upięcia mogą być bardzo niekomfortowe, co odbije się niekorzystnie na samopoczuciu Panny Młodej, a w efekcie być może również na zdjęciach. Aby uniknąć tego typu problemu warto po wybraniu fryzury udać się na próbne uczesanie, dzięki któremu możemy przekonać się, czy fryzura z nami współgra.

Styl upięcia a makijaż i suknia ślubna

Fryzura ślubna powinna być dopasowana zarówno do makijażu jak i sukni. Jeśli nie mamy pewności, czy fryzura będzie dobrze komponować się z sukienką, możemy zasięgnąć porady w salonie sukien ślubnych, w którym suknia została zakupiona. Dobrym pomysłem będzie również założenie sukni ślubnej w zaciszu domowym, w dniu upięcia. Mamy wówczas okazję, by sprawdzić jak te dwa elementy prezentują się ze sobą i jakie są nasze odczucia. Każdy szanujący się salon fryzjerski podczas próbnego czesania okrywa ramiona przyszłej Pannie Młodej białym materiałem, co również jest bardzo pomocne. Możemy również zaopatrzyć się na własną rękę i zabrać ze sobą do fryzjera na przykład biały szal. Idealną opcją jest umówienie fryzury próbnej w tym samym dniu co makijaż próbny. Jest to gwarancja naszego zadowolenia w dniu wesela.

Fryzura trwała przez cały dzień i całą noc

Trwałość fryzury jest kwestią nadrzędną. Cóż z tego, że fryzura będzie piękna, jeśli nie wytrzyma do podwieczorka? W końcu w tym dniu mamy wyglądać zjawiskowo przez cały czas, a nasz wizerunek musi przetrwać parkietowe pląsy. Z tego właśnie powodu próbne fryzury są tak ważne. Podczas próbnego upięcia fryzjerka będzie mogła przekonać się jaki mamy typ włosa oraz jakie kosmetyki powinny zostać wykorzystane. Dobrym pomysłem jest pójście spać w próbnym upięciu i ocena jego stanu o poranku.

Kolor włosów a fryzura ślubna

Radykalne zmiany koloru włosów nie są wskazane przez weselem. Najlepiej, aby kolor był lekko odświeżony na kilka dni przed. Dobrze jednak, aby był on w takiej tonacji do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni i w jakiej czujemy się najlepiej. Należy pamiętać, że nie każdą zmianę kolorów włosów da się odwrócić w kilka dni, dlatego warto sięgać po sprawdzoną kolorystykę, która będzie gwarancją dobrego samopoczucia.

Fryzura ślubna – upięcia

Luźne koki i warkocze

Fryzura w stylu lekko upiętych koków, bądź luźno plecionych warkoczy to idealny element rustykalnego wesela i subtelnej sukni ślubnej. Należy jednak pamiętać, że taka fryzura musi być szczególnie wytrzymała ze względu na swoją delikatność. Tego typu upięcie prezentuje się wspaniale zarówno bez dodatków, jak i w towarzystwie niewielkich koralików, czy elementów roślinnych.

Upięcia w stylu glamour

W przypadku gładkich, mocnych upięć dużo łatwiej zadbać o trwałość fryzury. Kryształkowe ozdoby lub welon będą tutaj ogromnym atutem. Jeśli sukienka jest bogato zdobiona, należy za pomocą fryzury wprowadzić harmonię. Obfitość sukienki i obfitość fryzury nie zawsze jest dobrym połączeniem stylistycznym.

Rozpuszczone włosy

Piękne, lekko falujące włosy bądź mocne loki to z pewnością ogromny atut kobiety. Najlepiej jednak, aby fryzura w postaci rozpuszczonych włosów była wybrana przez Panie, które czują się dobrze i swobodnie z włosami opartymi o ramiona i plecy. Dodatkowo, należy sprawdzić czy włosy nie przytłoczą góry sukienki. W tym wariancie pięknie sprawdzają się jako uzupełnienie opaski, bądź delikatne wianki.

Pół na pół

Paniom, które stoją przed dylematem, rozpuszczone, czy upięte włosy z pewnością przypadnie do gustu opcja pół na pół. Włosy rozpuszczone, z delikatnie upiętymi pasmami są nieco bardziej wygodne od włosów rozpuszczonych, a twarz Panny Młodej jest odsłonięta. Piękne pukle na plecach prezentują się schludnie i lekko zarazem, a całość może być wzbogacona gustowną spinką, delikatnymi kwiatkami, czy listkami.