Jak dobrze zorganizować swoje wesele

Minęło kilka miesięcy od momentu kiedy zostaliście narzeczeństwem. Naturalne w związku z tym jest to, że rodzina i znajomi coraz częściej podpytują o termin Waszego ślubu. W końcu podejmujecie decyzję i planujecie datę. A co dalej?

Od czego właściwie zacząć?

Wszystkie małe dziewczynki, prędzej czy później pragną wyglądać jak księżniczki z bajki. Nic dziwnego, że jako dorosłe kobiety również chcecie wyglądać tak jak one tego wyjątkowego dnia. Po ustaleniu daty wydarzenia, kilkadziesiąt razy w ciągu doby przeglądacie wszystkie możliwe ogłoszenia weselne i ślubne. W końcu gdzie znajdziecie najlepszego fotografa? A może i kamerzystę? No tak, a przecież jeszcze zaproszenia!

Internet to ogromna baza danych działających w branży weselnej firm i freelancerów.

Oczywiście nie ominie Was słuchanie rad od ciotek, wujków i pozostałej części rodziny. Wszyscy bowiem znają się najlepiej i mają swoje – świetnie zresztą argumentowane – zdanie na każdy temat. Niekiedy nie można oprzeć się wrażeniu, że planują oni swoje wesele po raz kolejny.

Jak znaleźć odpowiedniego fotografa

Przeglądając w internecie ogłoszenia weselne i ślubne, można natknąć się na profile fotografów, którzy oferują swoje usługi w niskich cenach. Warto jednak sprawdzić portfolio potencjalnie wybranego artysty, bo może się okazać, że niska cena wiąże się również z niską jakością oferowanej usługi. A przecież to ma być Wasz wymarzony dzień. Przewijając więc kolejne strony, warto przefiltrować fotografów od razu w wyszukiwarce i odrzucić oferty tych, z podejrzanie niskimi cenami.

Dobry fotograf nie boi się pokazania swojego dorobku artystycznego i realizacji z wesel, czy innych eventów. W ten sposób możecie się dowiedzieć, czy odpowiada Wam styl robionych zdjęć i na co zwraca największą uwagę. Coraz częściej możecie omówić z fotografem plan całego wesela i przekazać mu szczegóły o dodatkowych atrakcjach, dzięki czemu będzie mógł odpowiednio się do nich przygotować i zaproponować ciekawe rozwiązania.

O co musi zadbać Pan Młody?

Odpowiedź na to pytanie jest bardzo prosta. Jako Pan Młody, czyli gospodarz wesela, musisz zadbać o dobry humor swoich gości. Udało Ci się znaleźć świetną orkiestrę, która będzie zachęcała wszystkich zebranych do tańca, ale równie istotne jest znalezienie dobrego trunku, dzięki któremu zabawa może być jeszcze lepsza.

Przy wyborze odpowiedniego alkoholu, warto zasugerować się preferencjami gości i uwzględnić w miarę możliwości potrzeby każdego z nich. Na pewno będzie to docenione.

Poszukiwania najlepszych butelek możesz rozpocząć w internecie, gdzie znajdziesz odpowiednie ogłoszenia weselne i ślubne. Dystrybutorzy i producenci alkoholi prześcigają się w coraz to lepszych ofertach, zwłaszcza teraz, gdy świat weselny powoli budzi się na nowo do życia.

Ciekawym rozwiązaniem, które jest już praktykowane przez część hurtowników, jest możliwość zwrotu butelek, które nie zostały otwarte. Faktyczny koszt poniesiony na trunki różnego rodzaju, można więc obniżyć.

Podsumowanie

Organizacja wesela wiąże się z wieloma trudnościami i wymaga wiele czasu. Nierzadko będziecie się kłócili o tylko z pozoru poważnie wyglądające sprawy. Postarajcie się porozmawiać z rodziną, być może udzieli Wam cennych wskazówek, ale działajcie też na własną rękę szukając informacji w sieci.

Finalnie to Wasze święto i tak naprawdę nikt inny, nie będzie lepiej wiedział czego tak naprawdę chcecie i potrzebujecie.