Komis sukien ślubnych – czy warto wybrać suknię z drugiej ręki?

suknie ślubne na wystawie komisu

Dzień ślubu to niesamowite wydarzenie, zwłaszcza dla Panny Młodej. Nic dziwnego więc, że w tym szczególnym dniu pragnie ona wyglądać jak najbardziej zjawiskowo i zachwycić nie tylko Pana Młodego ale także wszystkich obecnych na ceremonii gości. Ubiór to jedna z najważniejszych kwestii, idealna suknia ślubna musi być idealnie skrojona i dopasowana. Czy używana suknia z komisu sukien ślubnych będzie dobrym pomysłem w tej sytuacji?

Marzysz o sukni ślubnej z nietypowym wycięciem czy doskonale podkreślającym sylwetkę fasonie. Bez względu na to, nie musisz wydawać na jej zakup niesamowitej fortuny, aby olśnić wszystkich w ten wyjątkowy dzień.

Suknia ślubna – przesądy i zabobony ślubne

Powszechnie znane i słyszane są przesądy, mówiące o tym, aby Pan Młody nie zobaczył swojej ukochanej w sukni ślubnej przed ceremonią, oraz o tym, aby w tym dniu każda Panna Młoda miała ze sobą coś: białego, niebieskiego, starego, pożyczonego i nowego. To dwa najpopularniejsze i najczęściej spotykane, jednak pojawiają się także inne związane z tematyką ślubną, jak na przykład te mówiące o tym, aby żadna z kobiet przychodzących na ślub nie była ubrana w białą kreację, ponieważ jest to kolor zarezerwowany dla Panny młodej, oraz aby Panna Młoda nie miała sukni różowej, gdyż to zła wróżba dla jej małżeństwa. Z kolei inny mówi o tym, aby miesiąc przed zaślubinami przyszła Panna Młoda ustawiła na parapecie swoje buty ślubne, co ma zapewnić piękną pogodę w tym dniu oraz szczęśliwe małżeństwo. W kwestii ślubnej sukni przesąd mówi o tym, aby Panna Młoda w żadnym wypadku nie zakładała w dniu zaślubin sukni pożyczonej ani używanej, gdyż przyniesie to nieszczęście oraz wróżbę niepomyślności. Jednak sama oceń, czy warto jednak brać sobie do serca zabobony ślubne i kierować się nimi w kwestii wyboru odpowiedniej sukni na ślub.

Używana suknia ślubna

Suknie ślubne nowe, tak jak i używane, znajdziemy dostępne w najróżniejszych wzorach, kolorach i fasonach czy krojach. Możemy śmiało przebierać w fasonie rybki, księżniczki jak również w delikatniejszych wersjach. Internetowe sklepy oraz platformy sprzedażowe i ogłoszeniowe pękają w szwach od ofert kupna i sprzedaży sukien ślubnych. Warto jednak skłonić się w stronę profesjonalnego komisu sukien ślubnych, który zaoferuje nam zdecydowanie lepsze rozwiązanie, niż kupno sukni od nieznanej nam osoby prywatnej, którą później, w razie jakiejś nieciekawej sytuacji, ciężko będzie nam odnaleźć. Komis sukien ślubnych ma w ofercie suknie zupełnie jak w salonie ślubnym, jednak oferowany tam towar jest używany. Zdarzają się wyjątki od reguły, i można tam znaleźć nowy model sukni ślubnej. To dobre miejsce aby w łatwy sposób trafić na prawdziwą okazję na robiącą niezwykłe wrażenie suknię. Choć jest to mało znane rozwiązanie, z roku na rok przybywa jej coraz więcej zwolenników.

Komis sukien ślubnych – czym jest?

Komis sukien ślubnych to miejsce, gdzie za stosunkowo niewielkie pieniądze znajdziemy świetne suknie ślubne. W tym miejscu bez większego problemu znajdziemy kreację konkretnej marki czy rozmiaru i nie ma w tym miejscu zbytnich ograniczeń. Formuła komisu sukien ślubnych podobna jest do salonu ślubnego z tą różnicą, że oferowane suknie miały poprzednio już właścicielkę. Nie jest to jednak pomysł dla każdego, ponieważ w komisie musimy spędzić wiele czasu na znalezienie odpowiedniej dla nas kreacji. Może udać się nam odnaleźć tam niezwykłą kreację, która zachwyci wszystkich.

Używana suknia ślubna – wady i zalety 

Dlaczego warto kupić suknię ślubną używaną? Oto kilka najważniejszych kwestii:

  • Zdecydowanie najważniejszym argumentem jest tutaj cena, która jest zazwyczaj o wiele niższa, od tej oferowanej w salonie, która nierzadko jest bardzo wysoka
  • Gdy zdecydujesz się na używany model, zyskasz możliwość odnalezienia i kupowania sukni ślubnej z prestiżowego salonu mody czy atelier projektanta, której zakup w zwykłym salonie byłby niemożliwy do zrealizowania. Przy odrobinie szczęścia można również trafić na nową suknię ślubną, więc poszukiwania idealnego modelu w komisie prowadź bardzo dokładnie.
  • Jeżeli zdecydujesz się na zakup sukni używanej, dostaniesz ją od ręki bez konieczności szycia, długich przymiarek i oczekiwania.

Jakie są wady kupna sukni ślubnej z drugiej ręki? Do najważniejszych możemy zakwalifikować:

  • Zdecydowanie istotną w tym przypadku wadą, będzie jej możliwy niedopasowany rozmiar, ponieważ nie została ona uszyta na miarę, a więc może być źle dopasowana do Twojej sylwetki. Co z kolei wygeneruje nowe koszty, związane z koniecznością naniesienia przeróbek krawieckich w przypadku wad oraz złego dopasowania, czy wyczyszczenia sukni w pralni.
  • Komfort to z pewnością decydująca kwestia, a wybierając suknię w pośpiechu możesz mierzyć ją w mało wygodnych warunkach.

Komis sukien ślubnych – czy warto?

Często koszt nowej sukni ślubnej przekraczać może nawet 6 tysięcy złotych. To bardzo dużo, i nie każdy budżet ślubny może znaleźć miejsce na taki wydatek. Weźmy również pod uwagę fakt, że jest to suknia, którą ubierzemy raz w życiu. Czy potrzebny jest nam wydatek rzędu kilku tysięcy na ten zakup, czy wolimy wybrać tańsze i równie dobre rozwiązanie? Na to pytanie musimy odpowiedzieć sobie same. Suknie po jednym użyciu są pozbawione wad i uszkodzeń oraz nie są zniszczone. Komis sukien ślubnych oferuje suknie w różnych stylach, dzięki czemu znalezienie odpowiedniej będzie przyjemnością. Może zdarzyć się również, że znajdziesz tam nową suknię ślubną, więc należy dokładnie przejrzeć wszystkie modele. Warto wybrać się tam już na kilka miesięcy przed tym dniem aby spokojnie wybrać tą idealną.