Jak wybrać i dopasować wianek ślubny?

jaki wianek ślubny wybrać

Ślub jako najważniejsze wydarzenie w życiu, jest planowany z odpowiednim wyprzedzeniem i z największym zaangażowaniem. Panna młoda ma pełne ręce pracy, kompletując stylizację i pasujące do niej dodatki. Wszystko po to, by w tym dniu, to ona była w centrum uwagi i przyciągała spojrzenia. Jednym z najbardziej problematycznych akcesoriów, staje się wianek ślubny, który musi zostać odpowiednio dobrany. Jak go dopasować?.

Wianek ślubny – ozdoba do włosów

Nie da się ukryć, że w przypadku ozdób do włosów jest w czym wybierać. Przede wszystkim, należy uwzględnić styl całej imprezy, by ozdoba jaką jest wianek, idealnie się komponowała. Zwykle wśród motywów przewodnich przyjęć ślubnych wyróżnia się:

  • boho
  • styl romantyczny
  • styl glamour

To od tego powinniśmy rozpocząć planowanie, a następnie dobrać odpowiednie dodatki. Wianki ślubne występują w różnych stylach, wzorach i kolorach. Jak więc wybrać odpowiedni?.

Wianki ślubne i ich rodzaje

By odpowiednio skomponować całą stylizację, warto zapoznać się ze stylami wianków ślubnych, a następnie zdecydować się na ten, który jak najlepiej wpisuje się w motyw przewodni imprezy. Oto najpopularniejsze typy wianków ślubnych:

  • wianek gęsto zabudowany/pełny – ten model składać się może z wielu rodzajów kwiatów, które różnią się wielkością. Jest on dość ciasno przeplatany, kwiaty nie tworzą więc ze sobą równego rzędu. Wianek ten zapewni efekt naturalności, a także nutki frywolności, przy zachowaniu eleganckiej kompozycji.
  • wianek ślubny asymetryczny – to szczególny model, który posiada niesymetryczne boki. Jeden z nich jest bardziej rozbudowany i zabudowany, drugi natomiast jest o wiele lżejszy. Główną myślą, jest podkreślenie rysów twarzy i zamaskowanie ewentualnych niedoskonałości.
  • półwianek – to ozdoba dość niewielkich rozmiarów, która może przypominać opaskę. Kwiaty sięgają zwykle linii uszu, a mocowany jest na wsuwki lub spinki, czasami nawet na ozdobne wstążeczki. Możemy go wykorzystać do podkreślenia np. upięcia włosów.
  • opaska – uniwersalna i dopasowująca się do kształtu głowy. Jest niewielkiego rozmiaru, zwykle zbudowana na metalowym stelażu. To na nim komponuje się lekkie kwiaty i dodatki do nich.
  • korona – to dość bogata kompozycja, która zwykle ma podkreślić eleganckie upięcia włosów, a także stanowiąca dodatek do ślubnej fryzury.

Warto także pamiętać, że wianki ślubne możemy podzielić na zamknięte i otwarte. Jedne charakteryzują regulowanym obwodem w postaci np. koronki czy wstążki. To idealne rozwiązanie, które umożliwia proste zakładanie i możliwość regulacji i dopasowania do fryzury. Wianki zamknięte dają mniej możliwości, za to mocno i stabilnie pozostają na swoim miejscu.

Jaki więc wianek wybrać i jak go dopasować?. Przede wszystkim zgodnie z motywem przewodnim imprezy, a także z naszymi własnymi preferencjami. Możemy same wybrać odpowiedni rodzaj i kolor kwiatów, który będzie pasował do naszej stylizacji. Zwróćmy też uwagę na to, który model będzie najlepiej pasował do kształtu twarzy. Wianek powinien podkreślić nasze walory i ukryć ewentualne mankamenty.