Rustykalne zaproszenia ślubne – stylowe i eleganckie

rustykalne zaproszenia ślubne

Moment poinformowania gości o planach związanych ze ślubem oraz weselem jest najczęściej bardzo wzruszający zarówno dla młodej pary, jak i osób, które mają im towarzyszyć w tym wydarzeniu. Samo powiadomienie ma najczęściej postać papierowych zaproszeń. Nie jest to jednak tylko kawałek kartki. Zaproszenia ślubne przekazują ważne informacje o miejscu całej imprezy. Czasami zawierają też specjalne prośby dotyczące preferowanych prezentów, czy innych życzeń państwa młodych. Dlatego warto, aby ich wzór nawiązywał do charakteru uroczystości i pasował do innych ślubnych detali.

Czym kierować się wybierając zaproszenia na ślub?

Mimo że zaproszenia są często pierwszą rzeczą o jakieś myśli się rozpoczynając organizację przyjęcia, to warto wybrać ich wzór myśląc o tym, jaki charakter będzie miała impreza. Inne pasują bowiem do koncepcji boho, inne do bardziej swojskich klimatów. Wręczając rustykalne zaproszenia ślubne można w bardzo elegancki sposób dać gościom znać o tym, jaki będzie charakter przyjęcia. To ważna wskazówka, pomagając odpowiednio się ubrać oraz dobrać takie dodatki, jak chociażby opakowanie prezentu.

W zależności od tego, jakie informacje mają zostać przekazane gościom można zdecydować się na różnorodny układ zaproszeń. Na minimalistycznej papeterii zmieszczą się jedynie podstawowe informacje jak data, godzina oraz miejsce wesela. Z kolei nietypowe zaproszenia ślubne mogą mieć formę niewielkiej książeczki z bardzo szczegółowymi instrukcjami.

Zaproszenia ślubne rustykalne – czym się charakteryzują?

W ostatnich latach dużą popularnością cieszą się uroczystości w swojskim stylu. Ślub rustykalny charakteryzuje się przede wszystkim prostotą, naturalnymi elementami dekoracyjnymi oraz przytulną i kameralną atmosferą. Rustykalna ceremonia zaślubin może odbywać się zarówno tradycyjnie w kościele, jak i na świeżym powietrzu, w pięknym krajobrazie, np. na łące, w sadzie, czy w lesie.

Charakterystyczne dla ślubu rustykalnego są również elementy dekoracyjne, które często wykonuje się z naturalnych materiałów. W ozdobach dominują kwiaty w słoikach lub wiklinowych koszach, lampiony, girlandy z liści lub kwiatów. Do tego stylu pasują także tkaniny w jasnych kolorach, np. lniane obrusy, bawełniane serwety czy pokrowce na krzesła. Wszystko to ma tworzyć przytulną, przyjazną i naturalną atmosferę.

Decydując się na taką stylistykę warto zamówić także pasujące do całości zaproszenia ślubne rustykalne. Najlepiej sięgnąć po naturalne materiały i proste wzornictwo. Stylowo wyglądają zaproszenia wykonane z papieru kredowego z drukowanymi białymi lub złotymi literami. Można dodać do nich kwiatowe akcenty lub ręcznie narysowane elementy natury jak gałązki, liście czy kwiaty.

Stylowe zaproszenia ślubne mogą mieć także formą małych książeczek z białymi lub kremowymi kartkami, związanymi razem sznurkiem lub wstążką. Na okładce można umieścić inicjały, datę ślubu lub prosty napis. To jedynie inspiracje, ponieważ tego typu papeteria może mieć bardzo różny wygląd.

Jak wybrać ciekawy wzór zaproszeń ślubnych?

Wybór wzoru zaproszeń ślubnych może być trudnym zadaniem, ponieważ istnieje wiele różnych opcji, które można rozważyć. Nawet jeśli już wiemy, że mają to być zaproszenia na ślub rustykalne to podjęcie ostatecznej decyzji jest dla wielu osób sporym wzywaniem. Gdzie szukać wskazówek oraz inspiracji?

Dobrym pomysłem będzie przeglądanie strony internetowych i platformy społecznościowe, takie jak Pinterest, aby znaleźć inspiracje i pomysły na wzory. Jeśli wesele ma konkretny motyw przewodni, warto odwołać się do niego w projektowaniu zaproszeń. Na przykład, jeśli wesele będzie miało motyw kwiatowy, warto wybrać zaproszenia z podobnym ornamentem. Podpowiedzią będzie też z pewnością dominującą kolorystyka.

Jeśli nie masz doświadczenia w projektowaniu zaproszeń, warto skorzystać z usług drukarni, które oferują gotowe wzory lub pomogą Ci stworzyć indywidualny projekt. W ten sposób można uzyskać oryginalne i unikalne zaproszenia, dopasowane do Waszych upodobań.