Zaproszenia ślubne – jak je dopasować do charakteru uroczystości?

Są takie wydarzenia w życiu człowieka, do których każdy przygotowuje się bardziej niż zwykle. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik i zaplanowane w najmniejszych szczegółach. Jedną z takich uroczystości jest ślub i przyjęcie weselne. Współczesne pary młode poświęcają mnóstwo uwagi temu, by każdy pojedynczy detal planowanej imprezy zachwycał, wspólnie stanowiąc spójną całość. Nawet takie drobiazgi, jak zaproszenia ślubne, które wręczane są gościom, powinny stać się jednym z elementów ślubnego przyjęcia, który będzie utrzymany w konkretnym stylu.

Oprawa przyjęcia ślubnego

Nie od dzisiaj wiadomo, że biznes ślubny kręci się bardzo dobrze, a tak naprawdę na całym świecie ludzie mają bzika na punkcie swoich przyjęć weselnych i poświęcają temu tematowi mnóstwo czasu, uwagi i pieniędzy. Dla niektórych każdy pojedynczy szczegół musi być perfekcyjnie dopasowany do reszty. Wszystko musi tworzyć idealną całość, która zachwyci gości, na długo zapisze się w ich pamięci. Co więcej, obserwuje się pewne mody na styl, w jakim zorganizowany jest ślub i wesele. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były klasyczne przyjęcia ślubne, później przyszedł czas na oprawę romantyczną. Teraz prym wiodą przyjęcia utrzymane w duchu boho, które często odbywają się na łonie natury, na przykład w ogrodzie, parku lub na plaży. W zależności od charakteru przyjęcia ślubnego, różnić będą się poszczególne elementy, takie jak na przykład dekoracje, winietki czy zaproszenia ślubne. Do tego wszystkiego również dopasować trzeba wizerunek państwa młodych, a zatem strój panny młodej i garnitur pana młodego.

Zaproszenia ślubne na przyjęcie w oprawie klasycznej

Klasyczna oprawa przyjęcia ślubnego, która charakteryzuje się wysmakowanym i eleganckim stylem, zawsze się sprawdza. Państwo młodzi, którzy decydują się na swoje przyjęcie na przykład w pięknej renomowanej restauracji, sali przyjęć, dworku lub pałacyku, z pewnością stworzą wydarzenie, które na długo zapadnie w pamięć ich gościom. To właśnie takie eleganckie przyjęcia ślubne, w oprawie wspaniałej muzyki granej na żywo, w otoczeniu pięknych kwiatów i dekoracji, które zdobią stoły, stwarzają doskonałe wrażenie.

Jakie ślubne zaproszenia będą pasowały do takiego przyjęcia? Trzeba postawić na coś bardzo klasycznego, prostego i minimalistycznego, jednak niepozbawionego charakteru. Najpiękniej prezentują się zaproszenia wydrukowane na wysokiej jakości papierze o delikatnie perłowym wykończeniu. Można wybrać akcenty złocone lub w kolorze srebrnym. Szlachetna czcionka zaproszeń, wysmakowana i przypominająca odręczną kaligrafię, w połączeniu ze złotym kolorem wydruku, będzie wyglądać nienagannie i stworzy wyjątkowo szlachetną spójną całość. Takie zaproszenia cudownie wyglądają w formacie kwadratowym, kiedy włożone są do prostej eleganckiej koperty. Mogą mieć formę składającą się z kilku pojedynczych stron, które wspólnie połączone są na przykład wstążką z jedwabiu. Podczas wypisywania tych zaproszeń trzeba postawić na elegancki styl pisma, najlepiej zapisywać je przy użyciu pióra.

Zaproszenia ślubne na przyjęcie w stylu romantycznym

Przyjęcie w stylu romantycznym, w oprawie pełnej kwiatów, delikatnych pastelowych barw, dekoracji nawiązujących do kwiecistej łąki czy lasu, doskonale sprawdzają się wtedy, gdy ślub organizowany jest wiosną lub latem. Takie przyjęcia mogą odbywać się w dworkach szlacheckich lub pałacykach, a także w eleganckich restauracjach utrzymanych na przykład w stylu prowansalskim czy włoskim. Świetnie, jeżeli przynajmniej część miejsc przeznaczonych dla gości zorganizowanych jest pod gołym niebem.

Jakie zaproszenia ślubne sprawdzą się perfekcyjnie wtedy, gdy planowane jest romantyczne przyjęcie? Cudownie będą prezentować się zaproszenia wydrukowane na papierze w stylu vintage, na przykład na ręcznie czerpanym. Mogą być w nim zatopione fragmenty suszonych kwiatów, ich płatków i łodyżek. Takie subtelne akcenty cudownie komponują się ze wszystkim, co romantyczne. Można postawić też na nadruki, na przykład na kwiatowe wzory malowane akwarelami. Wybrane motywy roślinne na takich zaproszeniach mogą nawiązywać do tego, jaki bukiet ślubny ma w planach panna młoda. Można też postawić na takie same akcenty kwiatowe, które będą zdobiły salę. Spójność tego motywu jest pożądana i pokazuje, że przyjęcie weselne jest przemyślane i dopracowane w najmniejszych szczegółach. A to robi ogromne wrażenie na gościach. Podczas wypisywania zaproszeń odręcznie, warto zrobić to w dawnym stylu, dlatego koniecznie trzeba wcześniej potrenować kaligrafię i pisać piórem wiecznym.

Zaproszenia na ślub idealne na przyjęcie w stylu boho

Przyjęcia w stylu boho to teraz chyba najczęściej organizowane ślubne imprezy. To, co je wyróżnia, to lekki i nieskrępowany styl. Goście, którzy zjawiają się na takim wydarzeniu, mogą postawić na kreacje, które odrobinę odbiegają od kanonu. Podobnie rzecz się ma ze strojami państwa młodych. Boho styl jest lekki, naturalny, bezpretensjonalny. Z jednej strony odrobinę nawiązuje do stylu romantycznego, z drugiej więcej w nim nonszalancji. Motywy charakterystyczne dla stylu boho to między innymi liście eukaliptusa, łapacze snów, pióra. Właśnie o takie wzory można wzbogacić zaproszenie ślubne. Można postawić też na motywy roślinne, które są chyba najbardziej charakterystycznymi, jeżeli chodzi o zdobienia na zaproszeniach.

Humorystyczne zaproszenia ślubne

Zaproszenia na ślub zwykle kojarzą się z niezwykle eleganckimi i dopieszczonymi materiałami papierniczymi. Tymczasem sporo osób woli postawić na coś humorystycznego. Takie zaproszenia sprawdzają się idealnie wtedy, gdy ślub planują młodzi ludzie, którzy chcą swoje przyjęcie zorganizować inaczej, niż robi się to zwykle. Dobrym pomysłem może być zaproszenie gości na ognisko albo imprezę nad jeziorem, na której zamiast tradycyjnej weselnej wódki pojawi się piwo i drinki. Wtedy humorystyczne zaproszenia ślubne, zrobione jakby od niechcenia, dopełniają całości i będą idealnie pasowały do stylu imprezy. Można zaprojektować je samemu, korzystając z gotowych szablonów, wykorzystując na przykład wspólne zabawne zdjęcia.