Jak wybrać garnitury do ślubu?

Strojowi ślubnemu pana młodego raczej nie poświęca się wiele uwagi – a już na pewno mniej, niż sukni panny młodej. Od mężczyzn oczekuje się najczęściej, że będą „trzymać się tradycji” i nosić garnitur lub smoking w neutralnym odcieniu czerni, błękitu lub szarości. Akcesoria są zwykle również skromne i, chociaż niektórzy panowie decydują się na dodanie kolorowych skarpet lub krawata, personalizowanie garnituru pana młodego zdarza się niezwykle rzadko.

Na szczęście czasy się zmieniają i coraz częściej zwraca się uwagę nie tylko na elegancję i dopasowanie stylu do panny młodej, ale także na komfort pana młodego. Czytaj dalej, a dowiesz się, na co zwrócić uwagę wybierając garnitury do ślubu!

Kupić czy wypożyczyć garnitur do ślubu?

Ponieważ kupno garnituru ślubnego wiąże się z kosztami, czasami wcale niemałymi, bardzo często opcja wypożyczenia wydaje się być korzystniejszą opcją. Wielu panów młodych wybiera wypożyczalnie garniturów, które zwracają po imprezie. Jednak zakup własnego garnituru ma swoje zalety — najważniejszą z nich jest to, że możesz go zachować jako pamiątkę ze szczęśliwego dnia.

Posiadanie eleganckiego garnituru jest także mądrą inwestycją, gdyż w przypadku rozmów biznesowych i innych ważnych wydarzeń — także tych towarzyskich — będziesz już miał gotową opcję ubioru. Ponadto, jeśli wybrałeś mniej formalny garnitur dla pana młodego, możesz wykorzystać marynarkę lub spodnie do zestawienia stroju business casual.

Poza tym każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie przynajmniej jeden garnitur, który sprawi, że poczuje się w nim jak milion dolarów.

Co wybrać – garnitur ślubny czy smoking?

To najczęstszy dylemat, z jakim się spotykamy – „założyć garnitur czy smoking?” Cóż, wybór należy do Ciebie. Możesz założyć dowolną z obu tych opcji, w zależności od Twoich preferencji.

Zauważalna różnica między smokingiem a garniturem polega na tym, że ten pierwszy to bardziej elitarna i stylowa moda ślubna. Smokingi zazwyczaj mają satynowe detale, takie jak klapy lub lampasy nogawek spodni. Często też miewają ozdobne guziki. Garnitury, z drugiej strony, są powszechnie wykonane z jednej tkaniny, co czyni je mniej formalnymi. Dostępne są w wersjach dwu- lub trzyczęściowych. Dzięki temu, że nie mają satynowych detali, możesz do nich dobrać różne akcesoria dostępne np. w https://pewienpan.pl/pol_m_Slub-593.html, gdzie czekają na Ciebie również garnitury ślubne (i nie tylko) oraz koszule do ślubu.

Jaki krój garnituru wybrać?

Nie każda męska sylwetka ma ten sam kształt i rozmiar, więc ten sam typ garnituru będzie wyglądał zupełnie inaczej na dwóch różnych mężczyznach. Dlatego pierwszym krokiem w wyborze garnituru dla pana młodego powinno być podjęcie decyzji, który rodzaj dopasowania garnituru jest najlepszy dla Twojej figury.

Garnitury z klasycznym krojem są wygodniejsze od innych typów, ponieważ zarówno marynarka, jak i spodnie luźniej układają się wokół ciała. Z tych względów lepiej wyglądają na bardziej umięśnionych i nieco pulchniejszych sylwetkach. Z kolei garnitury ślubne typu Slim Fit to jeden z najbardziej popularnych wyborów strojów dla panów młodych. Są one ściśle dopasowane do ciała, co sprawia, że najlepiej nadają się dla panów o atletycznym typie ciała.

Jeśli chcesz, aby Twój garnitur ślubny idealnie pasował do Twojej sylwetki, to najlepszym rozwiązaniem będą garnitury na miarę. Możesz wtedy dostosować każdy element, tak, aby stał się on odzwierciedleniem Twojego stylu: od tkaniny i koloru do mniejszych szczegółów, takich jak wygląd guzików i kształt klap.