Jak napisać walentynkę, żeby zaimponować sympatii?

selective focus of handsome boyfriend giving gift to attractive girlfriend on Valentine's day

Walentynki to klasyczny sposób wyrażania swoich uczuć. Niewielka kartka lub list zapewnia przestrzeń, na której można wyrazić pełnię swoich uczuć. Współcześnie tworzenie walentynek stało się jednak zapomnianą metodą, dlatego warto dowiedzieć się w jaki sposób ją napisać!

Jak napisać walentynkę?

Najważniejszym aspektem walentynki jest fakt, że może ona przybrać dowolną formę. Swoją funkcję może spełnić zarówno minimalistyczna kartka z dopiskiem kilku zdań, które wyrażą uczucie miłości, jak i długie listy z wierszami oraz niewielkimi upominkami umieszczonymi w kopercie. Cel jest jednak wspólny – przekazanie w romantyczny sposób informacji o miłości, która pojawiła się względem osoby obdarowywanej. Najprostszym sposobem jej stworzenia jest przelanie na papier wszystkich myśli i emocji. Każdego człowieka charakteryzują zupełnie inne pokłady wrażliwości, dlatego czasami znacznie skuteczniejszym rozwiązaniem, niż wykorzystywanie gotowych poematów miłosnych, będzie „posłuchanie” głosu swojego serca. Zakochana osoba może odnieść się do uczucia euforii towarzyszącego widokowi ukochanej lub w bezpośredni sposób wyrazić chęć wejścia w związek. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia! Warto jednak pamiętać, że najlepiej sprawdzają się walentynki, które towarzyszą przekazaniu unikalnego przedmiotu. Prezent tego typu nie musi być wyjątkowo kosztowny, bowiem w tym przypadku zdecydowanie bardziej liczy się gest. Zdjęcie, wycinek z ulubionego tomiku poezji miłosnej lub przedmiot szczególnie charakterystyczny dla osoby obdarowywanej. Praktyczna wartość samego „dodatku” nie ma znaczenia – liczą się emocje, które będą z nim związane!

Co napisać w walentynce dla dziewczyny?

Wybór idealnego upominku walentynkowego jest zdecydowanie łatwiejszy, niż sam proces przelania na papier swoich emocji. Kwestia ta okazuje się być wyjątkowo problematyczna w przypadku panów, którzy z różnych względów stanowią bardziej pragmatyczną część naszego społeczeństwa. Sama chęć obdarowania walentynką swojej sympatii jest jednak oznaką faktu pojawienia się pomiędzy zakochanymi szczególnej więzi. Wówczas warto odwołać się do fascynacji wyglądem dziewczyny, docenienia jej ruchów i małych gestów, a także sposobu bycia. Kobiety uwielbiają niepoprawnych romantyków, dlatego podkreślenie w treści tekstu niezwykłego wpływu sympatii na życie autora wywrze szczególne wrażenie! Im bardziej personalna i bezpośrednia wiadomość, tym walentynka staje się większym dowodem miłości. Nie ma jednak powodów do obaw – ten sposób okazywania uczuć jest na tyle intymny, że ryzyko ujawnienia szerszemu gronu charakteru całej relacji jest stosunkowo niewielkie. Z tego powodu mężczyźni mogą w pełni uruchomić swoją wyobraźnię bez obawy o negatywny odbiór tej sytuacji ze strony osób postronnych!

Co napisać w walentynce dla chłopaka?

Walentynki tworzone przez przedstawicieli płci męskiej są zdecydowanie częściej spotykane, niż te których mężczyźni są adresatami. Co zatem należy w niej zawrzeć, aby dziewczyna mogła zwrócić uwagę swojej sympatii? Wówczas należy kierować się niepisanymi zasadami okazywania uczuć i zwrócić w romantyczny sposób uwagę na nieukrywaną fascynację daną osobą. Na końcu można również zawrzeć informacje o zaproszeniu na spotkanie lub zachęceniu do podjęcia bezpośredniej próby kontaktu. Walentynka od kobiety może być też znakomitym sposobem odkrycia wrażliwości męskiej – w tym celu można posłużyć się autorskim wierszem miłosnym lub skorzystać z dzieł uznanych autorów. Treść takiej notatki nie musi być długa, a sama kartka może zawierać również niewielki upominek. Luty jest idealnym miesiącem na rozwijanie w sobie nowych miłości i pielęgnowanie uczuć, jednak walentynki nie muszą być wyłącznie związane z czternastym dniem tego miesiąca. Krótki list miłosny można przekazać swojej sympatii w każdym momencie roku, a wybrane osoby z pewnością docenią ten „oldschoolowy” sposób komunikacji. Miłość jest nie tylko w treści walentynek, ale też w powietrzu otaczającym samych zainteresowanych! To trzeba wykorzystać!