Dekoracja sali weselnej w stylu glamour – to warto wiedzieć!

sala weselna glamour

Wesela odbywają się zarówno w  restauracjach, jak i na salach balowych. Często można liczyć na podstawowe elementy wystroju, jak obrusy, świece i wazony na stoły. Jednak bardziej zaawansowane i wyszukane dekoracje na ślub trzeba zorganizować samemu. Pomocne są w tym przypadku usługi florystki lub kwiaciarki, która zajmie się oprawą kwiatową. Jeśli organizacją wesela zajmuje się profesjonalny konsultant ślubny, wówczas to on opracowuje schemat dekoracji. Wiele par zadaje sobie pytanie, czy warto samemu wykonywać dekoracje sali weselnej? To skomplikowana czynność, wymagająca znajomości trendów panujących w branży ślubnej. Dlatego jeśli chce się samodzielnie dobierać dodatki, należy zapoznać się z najpopularniejszymi stylami wśród dekoracji weselnej. Jednym z nich, który nigdy nie zawodzi, jest styl glamour. To warto wiedzieć o elementach ślubnego decorum.

Elementy podstawowe i dodatkowe w dekorowaniu sali weselnej

Wśród ozdób sali można wymienić najbardziej podstawowe, niezmienne oraz podlegające sezonowym modom. Na sali nie może zabraknąć:

– pomysłowych nakryć stołów, przy czym miejsce, w którym siedzą państwo młodzi, powinno być zaakcentowane,

– świec, lampionów i innych, alternatywnych źródeł światła,

– balonów klasycznych, napełnianych helem, napisów na balonach, np. just married

– girland kwiatowych, papierowych, ozdobnych napisów podwieszanych w rożnych miejscach sali,

– bukietów kwiatowych, koszy z kwiatami i innych, roślinnych ozdób,

– miejsca z księgą weselną, w której goście pozostawia pamiątkowy wpis i życzenia dla małżonków,

– specjalnego miejsca do robienia fotografii.

Sezonowe dodatki weselne, które pełnią też formę dekoracji to np.:

– przenośne fontanny, źródełka, kaskady, które urozmaicą wygląd sali,

– podświetlany napis LOVE; może być ustawiony na stole lub w formie dużych liter, przed salą weselną,

– ściany kwiatowe, wyjątkowo efektowne tło dla nowożeńców,

– fontanna z czekoladą, dekoracja i słodka przekąska w jednym,

– ozdobna brama służąca do robienia zdjęć,

– fotobudka, w której goście samodzielnie robią sobie selfie.

Litery LOVE jako nowoczesna dekoracja w stylu glamour

Napis złożony z trójwymiarowych liter LOVE, to niesłabnący trend weselny w stylu glamour. Litery z efektem 3 D można wynająć. Wiele sal ma w ofercie ten element ślubnego wystroju. Zaletą liter jest możliwość ustawienia w dowolnym miejscu. Podświetlany napis LOVE stanowić będzie doskonałe tło do zdjęć ślubnych. Duże litery można postawić przed wejściem do sali. Mniejszy napis dobrze wygląda na stole, np. koło małżonków. Wybór napisów jest duży, więc warto dopasować litery do ogólnej koncepcji wystroju sali weselnej. Inną odmianą liter na ślub są inicjały państwa młodych. To często stosowany trik celebrytów. Jeszcze inna wersja napisu to MR & MS, czyli skrót od Pan i Pani.

Ściany kwiatowe i florystyczne kompozycje do sali weselnej

Dekoracja sali weselnej nie może obyć się bez kwiatów. Ściany kwiatowe to bardzo okazałe, florystyczne kompozycje. To wspaniała alternatywa dla klasycznych bukietów ustawianych na stołach. Jeśli młodzi decydują się na wielobarwną ścianę wysadzaną żywymi kwiatami, efekt glamour będzie gwarantowany. Ścianka z kwiatów na ślub montowana jest przez firmę florystyczną. Najczęściej umieszczona zostaje w centralnym punkcie sali i stanowi tło dla nowożeńców. Może też zostać ustawiona na specjalnym stelażu na zewnątrz. Goście z pewnością będą sobie robić zdjęcia na tle okazałych, niezwykłych kwiatów.

Fontanny z wodą i … czekoladą na wesele

W sali weselnej warto umieścić ciekawe element przyciągające uwagę gości. Takim urozmaiceniem są fontanny z wodą, źródełka i kaskady. Tego typu, mobilne elementy dekoracyjne świetnie podkreślają wyjątkowość uroczystości. W fontannie można dodatkowo umieścić niewielkie świeczki lub lampiony. Delikatny szum wody tworzy romantyczną, weselna atmosferę. Z kolei fontanna z czekoladą to doskonałą atrakcja dla dzieci i pozostałych gości. Wygląda bardzo szykownie i pomaga zorganizować wesele w amerykańskim stylu. Za oceanem tego typu dekoracja sali weselnej jest bardzo popularna.

Sala weselna zachwyca i olśniewa gości już od progu. To miejsce stworzone do wspólnej zabawy, ślubnej integracji i niezapomnianych zdjęć. Dekoracja sali weselnej z efektem glamour, to przepych niekoniecznie za duże pieniądze. Wystarczy wprowadzić do wnętrza kilka modnych dodatków, by zachwycić wystrojem gości. Podświetlane litery LOVE, ściany kwiatowe i szumiące fontanny to tylko niektóre, obowiązkowe dodatki weselne.