Wszystko, co powinnaś wiedzieć o sukni ślubnej księżniczce

Suknia ślubna księżniczka

Spośród wszystkich krojów sukni ślubnych, to właśnie romantyczna, rozkloszowana księżniczka skradła Twoje serce? Wszystko, co powinnaś wiedzieć o sukniach ślubnych księżniczkach, znajdziesz w poniższym poradniku!

Suknia ślubna księżniczka – główne cechy fasonu

Suknie ślubne księżniczki należą do klasyki mody ślubnej. Wywodzą się z dworskich tradycji. Są więc charakterystyczne dla royal weddings. Księżniczka w klasycznym wydaniu jest strojna, wytworna i wyraźnie rozkloszowana w dolnej części – czasem do tego stopnia, że trzeba dobrze wymierzyć poszczególne przejścia i drzwi, by panna młoda na pewno wszędzie się… zmieściła. Natomiast góra jest dopasowana do ciała i bogato zdobiona: kryształkami, cekinami, perełkami, a w najdroższych wariantach – brylantami. Często posiada głęboki dekolt z przodu i/lub z tyłu oraz długi, ciągnący się tren. Wzorcową księżniczkę z dekoracyjnym gorsetem i imponującym dołem miała na swoim ślubie w 2011 roku Celine Dion. Piosenkarka zdecydowała się na zjawiskową, barokową kreację, której uszycie trwało ponoć… 1000 godzin!

Suknia ślubna księżniczka – gama modelowa

Jak wspomnieliśmy, suknie ślubne księżniczki z zasady są mocno strojne, wyrafinowane i objętościowe, jednak w salonach ślubnych znaleźć można obecnie sporo nowoczesnych, bardziej stonowanych modeli, utrzymanych w „księżniczkowym” stylu. Spójrz na przykład na https://damacouture.pl/suknie-slubne/ksiezniczka. To warszawska pracownia sukni ślubnych, która sama projektuje i szyje wszystkie kreacje, zapewniając dużą różnorodność projektów i możliwość wprowadzania w nich drobnych modyfikacji. Coś dodając lub ujmując, możesz uzyskać absolutnie niepowtarzalną kreację w swoim własnym stylu. I poczuć się jak prawdziwa księżniczka, dla której krawcowe są w stanie zrobić (prawie) wszystko!

Suknia ślubna księżniczka – styl uroczystości

Styl i strojność ślubnej kreacji należy dopasować do charakteru i miejsca uroczystości. Wyszukana, mocno rozkloszowana i suto zdobiona suknia ślubna księżniczka idealnie sprawdzi się na klasycznie eleganckim weselu w wytwornym lokalu, np. w pałacu, na zamku lub we wnętrzach ekskluzywnego hotelu. Taka kreacja doskonale podkreśli wyjątkowość chwili i wysoką rangę przyjęcia. Panna młoda w sukni księżniczce błyszczy i króluje na parkiecie, skupiając na sobie wszystkie spojrzenia – niczym w szczęśliwym finale bajki o Kopciuszku.

Suknia ślubna księżniczka – wybór salonu

Uszycie sukni ślubnej księżniczki najlepiej powierzyć doświadczonej pracowni, która może pochwalić się bogatym portfolio i rekomendacjami wielu klientek. Oczywiście tworzone przez dane atelier projekty powinny być zgodne z Twoimi wyobrażeniami o idealnej księżniczce. Na pewno warte uwagi są suknie ślubne DAMA Couture. To polska firma, która sama projektuje swoje. Wszystkie suknie powstają od pierwszej do ostatniej nici we własnej pracowni w Warszawie i są szyte z materiałów premium. Jeśli mieszkasz daleko od Warszawy, ta pracownia może uszyć dla Ciebie kreację na odległość – bez osobistych przymiarek, na podstawie przekazanych wymiarów.

Na wybór wykonawcy Twojej wymarzonej księżniczki istotny wpływ będzie mieć także dostępność terminów w danym miejscu. Większość salonów, przed rezerwacją pierwszego spotkania, poprosi Cię o podanie daty uroczystości, żeby obie strony miały pewność, że zdążą z uszyciem sukni.

Suknia ślubna księżniczka – czas realizacji

Wedding plannerzy na ogół rekomendują, by poszukiwania ślubnej kreacji (szytej na miarę) rozpocząć nie później niż 8-12 miesięcy przed planowaną datą uroczystości. 6 miesięcy to ostatni dzwonek, jeśli interesuje Cię szycie miarowe. Pamiętaj, że podany przez producenta termin realizacji zwykle nie obejmuje czasu potrzebnego na późniejsze dopasowanie czy poprawki. Poza tym nie masz gwarancji, że dany salon nie zakończył już przyjmowania zleceń na ten i przyszły sezon ślubny. Dlatego nie warto zwlekać. A jeśli znalazłaś się w awaryjnej sytuacji, np. uroczystość ma odbyć się już za parę tygodni, możesz rozejrzeć za gotową suknią ślubną księżniczką. Kupisz taką od ręki za niewielkie pieniądze.

Suknia ślubna księżniczka – cena

Ceny sukni ślubnych księżniczek, podobnie jak innych fasonów, kształtuje wiele czynników, w szczególności renoma projektanta, rodzaj użytych materiałów i zdobień, czasochłonność szycia, wprowadzone przez klientkę modyfikacje itp. W przypadku szycia miarowego w warszawskiej pracowni, należy liczyć się z wydatkiem od około 4 tys. zł wzwyż.