Latest News

Jesień rządzi się swoimi prawami, dlatego biorąc ślub o tej porze roku, warto wybrać tematyczne dodatki, które oddadzą jej magię. Wybór odpowiednich jesiennych ozdób ślubnych może jednak sprawić pewne trudności. Czym kierować się podczas wyboru jesiennej biżuterii ślubnej? Jakie są charakterystyczne motywy, które warto uwzględnić? Dowiesz się tego w tym artykule. Przeczytaj i zobacz, jak wybrać najpiękniejszą jesienną biżuterię ślubną dla panny młodej.

Podziękowania dla rodziców są nieodłącznym elementem każdej uroczystości weselnej. Moment ten jest wspaniałą nagrodą za trud włożony w wychowanie Pary Młodej. Co wówczas należy powiedzieć? W jaki sposób przygotować się do wygłoszenia kilku zdań, które realnie zapadną w pamięci wszystkim przybyłym gościom?

Podziękowanie dla rodziców – o czym wspomnieć podczas przemowy?

Ostateczna forma podziękowań zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb Młodej Pary. Nie oznacza to, że każde wesele powinno zawierać ten element uroczystości. Podziękowania dla rodziców są powszechnie stosowane, jednak można również zdecydować się na bardziej intymną formę. Mowa tu oczywiście o zwróceniu się do rodziców na osobności – na przykład kilka godzin przed oficjalną uroczystością. Oba rozwiązania łączy jeden fakt, którym jest konieczność wygłoszenia kilku zdań pełniących funkcję oddania wdzięczności jednym z najważniejszych osób w całym życiu. Podziękowania warto rozpocząć od jasnego zaprezentowania swoich intencji i celu wygłaszanej przemowy. Nie oznacza to, że obowiązuje z góry narzucona forma, jaką powinno przybrać podziękowanie dla rodziców. Tekst przemówienia warto napisać kilka dni wcześniej, co ułatwi poruszanie się po poszczególnych aspektach całego wystąpienia. Rozpoczynając od wczesnego dzieciństwa, a następnie przechodząc do okresu nastoletniego, dorastania i dorosłości, można w przejrzysty sposób podsumować dobro, jakie rodzice wprowadzili do życia Pary Młodej. Znakomitym sposobem na podkreślenie wagi tego momentu jest wręczenie drobnych upominków, które będą dla rodziców stanowić pamiątkę całego wydarzenia. Warto jednak wziąć pod uwagę preferencje rodziców, bowiem niektóre osoby – głównie ze względu na wrodzoną nieśmiałość – nie będą czuły się komfortowo podczas przyjmowania życzeń w towarzystwie kilkuset gości weselnych. Wówczas lepszym rozwiązaniem jest krótkie spotkanie tuż przed ślubem, w trakcie którego wygłoszone zostanie podziękowanie dla rodziców. Teksty przykładowych życzeń można znaleźć w internecie, jednak zawsze lepiej sprawdzają się bardziej personalne przemowy. Nawet jeśli forma i konstrukcja zdań samodzielnie przygotowanych podziękowań wydaje się mniej atrakcyjna, to rodzice z pewnością zdecydowanie bardziej docenią to rozwiązanie.

Do kogo skierować podziękowania podczas uroczystości weselnej?

Zakończone obrzędy ślubne kojarzą się ze stopniowym przechodzeniem do części imprezowej. Krzątający się pomiędzy dekoracjami i stołami z jedzeniem goście weselni z pewnością chętnie przystąpiliby już do obiadu, jednak warto poświęcić jeszcze chwilę czasu na wygłoszenie kilku zdań w kierunku ważnych osób. Podziękowania dla rodziców chrzestnych nie są obowiązkowe, jednak według polskiej tradycji element ten powinien pojawić się tuż po części, w której życzenia składane są rodzicom Pary Młodej. Chrzestni również mieli ogromny wpływ na wychowanie świeżo upieczonych małżonków, dlatego ten krótki moment docenienia będzie dla nich z pewnością ogromnym przeżyciem. Z reguły przemowa tego typu zbudowana jest z kilku zdań, które wygłaszane są z ust najpierw Pani Młodej, a następnie Pana Młodego. Krótkie wspomnienie najważniejszych momentów z życia i wyróżnienie istotnych aspektów sprawi, że emocje chrzestnych zdominowane zostaną przez wynikające z tego faktu przyjemne uczucie.

O czym warto pamiętać podczas planowania kolejnych elementów wesela?

Życzenia skierowane do rodziców Pary Młodej i podziękowanie dla rodziców chrzestnych to ważne momenty każdego wesela, które z pewnością będą się wiązać z miłym uczuciem zaskoczenia. Warto jednak zadbać o to, aby te elementy przyjęcia nie zdominowały całkowicie charakteru całej uroczystości. Z tego powodu powinny być stosunkowo krótkie i zwięzłe. Ślub i przyjęcie weselne to najważniejszy moment w życiu Pary Młodej, dlatego to właśnie świeżo upieczeni małżonkowie powinni być uważani za kluczowe postacie całej uroczystości. Pani Młoda i Pan Młody mogą oczywiście poświęcić jej część na uhonorowanie ważnych dla siebie postaci, jednak podniosłość chwili nie powinna być przysłonięta przez takie sytuacje, jak na przykład podziękowanie dla rodziców. Ślub to moment, który przeżywa się najczęściej tylko raz w życiu – warto zadbać, aby świętowanie tej chwili opierało się głównie na szczęściu nowych małżonków!

Dzień ślubu i przyjęcia weselnego zapadnie w Twojej pamięci na wiele lat i z tego względu warto zorganizować go perfekcyjnie. Każdy detal powinien do siebie pasować, tworząc spójną koncepcję stylistyczną i kolorystyczną. Wybierz nie tylko kolorystykę i rodzaj kwiatów i dekoracji, ale dopasuj styl uroczystości do obowiązujących trendów, swojego gustu oraz wystroju sali weselnej. Dobór samochodu do ślubu powinien uzupełniać Twoją koncepcję. 

Klasyczne auto do ślubu – dlaczego warto wybrać?

Klasyczne auto do ślubu pozwoli Ci stworzyć niezwykle elegancki, stylowy efekt wizualny i sprawi, że przejazd na ceremonię i przyjęcie stanie się niezapomniany. Wśród klasyków motoryzacji, chętnie wybieranych jako samochód do ślubu pojawiają się idealnie utrzymane na zewnątrz oraz wewnątrz egzemplarze, zachwycające ponadczasowym efektem. Wybierz klasyczny samochód, jeśli organizujesz wesele w elegancko urządzonym dworku, domu przyjęć lub restauracji, zaaranżowanej w ponadczasowo eleganckim wystroju. W ten sposób stworzysz spójność, która będzie prezentowała się doskonale w dniu wydarzenia oraz na pamiątkowych fotografiach. Wynajem klasycznego auta do ślubu to doskonały prezent dla dwojga.

Jakie klasyczne auto do ślubu?

Wśród samochodów klasycznych, które najchętniej wybierane są do ślubu wymienić warto Wolksvagena Beatle. Klasyczny Garbusek jest kwintesencją romantyzmu, kojarzonego z latami 60-mi i hipisowskiej ideologii lat 70-tych. Ten samochód dla wielu z nas jest kojarzony z pozytywnymi odczuciami i niezwykle prezentuje się na fotografiach. Synonimem klasycznej elegancji są też samochody Cadillac z lat 60-tych, które utrzymane w perfekcyjnym stanie wizualnym i technicznym zachwycają każdym detalem. Możesz wybierać spośród intensywnych czerwieni, niebieskich, aż po subtelnie prezentujące się beże. Kolor samochodu powinien pasować do koncepcji wydarzenia. Dużą popularnością cieszy się Ford Mustang. Modele klasyczne prezentują się niezwykle, podobnie jak Citroen 2CV. Pamiętaj, by dopełnić potrzebnych formalności. Nie zapomnij o dokumentach, potrzebnych do ślubu kościelnego i dokładnym przeczytaniu umów z usługodawcami. W ten sposób unikniesz stresu w dniu ślubu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze klasycznego auta do ślubu?

Klasyczne auto do ślubu ma swoje lata, jednak urok ponadczasowych kształtów i detali nie jest Ci obojętny. By uniknąć przykrych niespodzianek w postaci awarii lub nieestetycznego wyglądu pojazdu koniecznie wybierz sprawdzonego oferenta. Wynajem samochodu klasycznego do ślubu to niemały koszt, dlatego zwróć również uwagę na limit kilometrów, czas wynajmu oraz ofertę dodatkową. Jeśli zamawiasz samochód do ślubu z dekoracją kwiatową, koniecznie zaznacz w jakiej tonacji i stylu powinna być wykonana. Musi pasować do motywu przewodniego uroczystości. Klasyczny samochód do ślubu powinien być idealnie dopracowany pod kątem czystości oraz połysku. Wtedy będzie doskonale prezentował się na zdjęciach.

Alternatywa dla klasycznego auta do ślubu

Przed wynajęciem samochodu klasycznego do ślubu prześledź trendy ślubne 2023. Dopasuj styl samochodu do charakteru wydarzenia. Jeśli samochód klasyczny do ślubu jest Twoim marzeniem, może warto pod tym kątem zaplanować styl wydarzenia? Jeśli jednak wybierzesz inne rozwiązanie, możesz skłonić się ku limuzynie, która będzie zdecydowanie bardziej przestronna i komfortowa, ale wiąże się ze znacznie wyższym wydatkiem. Więcej zapłacisz również za wynajem jednego z kultowych modeli samochodów sportowych lub luksusowych. Zastanów się, jaki efekt chcesz osiągnąć, co będzie pasowało do sesji fotograficznej w dniu ślubu oraz w jakim stylu czujesz się najlepiej. Trendy są po to, by wyznaczać podstawowe kierunki, jednak to Twój gust i preferencje przy organizacji ślubu liczą się szczególnie. Wybieraj produkty, które tworzą koncepcję, podobającą się Tobie. To Twój dzień. Zaplanowanie i wynajem samochodu do ślubu powinno odbyć się z wyprzedzeniem. Wtedy zyskasz spokój i gwarancję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem.

Ślub to wyjątkowa chwila, która na zawsze powinna pozostać w pamięci. Sprawę znacząco ułatwia sesja zdjęciowa, będąca pamiątką na całe życie. Jak pozować do zdjęć, żeby ładnie wychodzić? Oto garść wskazówek, dzięki którym uzyskane rezultaty będą w pełni zadowalające!

Jak pozować do zdjęć – poradnik

Rodzaj wykonywanych zdjęć i organizacja efektownego pleneru to aspekty, które z reguły leżą w gestii fotografa. Osoba zajmująca się profesjonalnymi sesjami, najpewniej będzie doskonale wiedzieć, jak należy wykonać piękne zdjęcia. Zupełnie inna sytuacja dotyczy samego pozowania – fotograf udzieli niezbędnych wskazówek, jednak zastosowanie się do nich podczas sesji wiąże się z dużymi trudnościami. Zdjęcia ślubne są przecież pamiątką na całe życie, która w formie wydruku na płótnie lub mini-albumu stanie się integralną częścią domowej biblioteczki. Kluczowe znaczenie odgrywa poziom emocji u pozujących. Stres jest nierozerwalnie związany z takimi sytuacjami, jednak warto rozluźnić się i podejść spokojnie do całej sesji. To chwila przyjemności, która ma służyć udokumentowaniu pięknej chwili. Nawet jeśli niektóre zdjęcia staną się przez to mnie poważne i bardziej humorystyczne – nic nie szkodzi! Najważniejsze są szczerze emocje, nawet jeśli będą one wynikać z luźnej atmosfery na planie zdjęciowym.

Zadbajcie o postawę ciała

Najczęstszym błędem, jaki jest popełniany podczas pozowania, jest przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała. Powinna być ona naturalna, ale też jednocześnie w pełni reprezentatywna. Warto zatem ściągnąć łopatki „do tyłu”, dumnie wypiąć klatkę piersiową i unieść lekko podbródek. Dotyczy to zarówno pań, jak i panów – taki zabieg pozwoli uniknąć nieatrakcyjnego „przygarbienia” lub optycznego zmniejszenia wzrostu. Dodatkowo ważne jest również to, aby fotografowanie detali odbywało się w delikatnym ruchu. Fotograf powinien mieć czas na odpowiednie wykadrowanie, jednak państwo młodzi mogą nieustannie korygować lekko swoją pozycję. Zwłaszcza w przypadku zdjęć pocałunków lub przytuleń będzie to istotne, ponieważ zastyganie w nieruchomej i „sztywnej” pozie rzadko jest gwarancją naturalnego efektu. Zatem jak pozować do zdjęć ślubnych, aby być zadowolonym z efektów? Klucz do sukcesu leży w naturalności i emocjach, które uwydatnią miłość partnerów!

Jaka mimika twarzy będzie najlepsza?

Istotnym aspektem jest również dobór odpowiedniej mimiki twarzy. Sprawia to wiele problemów podczas sesji ślubnych, ponieważ trudno oczekiwać aktorskich zdolności od osób niezwiązanych z tym zawodem. Jest to szczególnie ważne w przypadku albumów, w których znajdą się również zbliżenia na twarze państwa młodych. Warto wówczas zastosować metodę lekkiego uśmiechu, unosząc podczas sesji kąciki ust w niewielkim stopniu. Przyjęcie takiego wyrazu twarzy jest znacznie łatwiejsze, niż szerokiego uśmiechu – całość również prezentuje się bardziej naturalnie. Stres i podekscytowanie partnerów będzie uwidaczniał się w potrzebie rzeczywistego uśmiechania, dlatego „błysk” pojawi się również w oczach kochanków. To proste rozwiązanie jest odpowiedzią na pytanie, jak nauczyć się pozować do zdjęć, aby nie żałować pieniędzy wydanych na nią!

Na co zwrócić uwagę podczas sesji ślubnej?

Większość istotnych wskazówek zostanie przekazana podczas sesji przez doświadczonego fotografa, jednak warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Zalicza się do nich odpowiednia kompozycja sukni ślubnej i garnituruW niektórych przypadkach kolorystyka stroju nie tylko odwraca uwagę od samych postaci i twarzy państwa młodych, ale też będzie mocno „wtapiać” się w otoczenie – zwłaszcza w przypadku plenerów leśnych. Z tego powodu warto zadbać o względny minimalizm, który podczas sesji podkreśli to, co najważniejsze, czyli twarze zakochanych w sobie „po uszy” partnerów! Pozowanie do zdjęć to duże wyzwanie, co z pewnością potwierdzi każdy model lub modelka. Nie ma jednej i uniwersalnej odpowiedzi na pytanie, jak pozować do zdjęć z partnerem. Niektóre sesje mają bardziej humorystyczny charakter, inne z kolei są bardzo stonowane pod względem emocji. Najlepszym rozwiązaniem będzie posłuchanie głosu swojego serca i wybór tej opcji, którą podpowiada wewnętrzne przeczucie!

Zbliżający się ślub może spędzać sen z powiek nawet nie ze względu na wątpliwości, a po prostu nerwy i stres, by wszystko udało się tak jak sobie wymarzyliście. Nieprzespana noc na pewno nie wpływa korzystnie na urodę. Dlatego dziś podpowiemy jak zniwelować objawy zmęczenia na skórze poprzez kosmetyki i makijaż w tym wielkim dniu.

Oczyszczanie skóry twarzy po ciężkiej nocy tuż przed ślubem

Rutynę pielęgnacyjną w dniu ślubu trzeba rozpocząć tak jak zawsze od oczyszczania skóry twarzy. Do niej można zastosować żel, piankę, mleczko czy też płyn micelarny. Jeśli stawiacie na dwufazowe oczyszczanie z fazą wodną i emolientową, a jednocześnie oczyszczanie bez użycia wody, to ten ostatni sprawdzi się świetnie. Dzięki neutralnemu pH przygotuje skórę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli stosujecie żel, piankę czy też mleczko, to po oczyszczeniu skóry płatkami kosmetycznymi, sięgnijcie jeszcze po tonik, który przywróci skórze naturalne pH. Pamiętaj, by w dniu ślubu nie wykonywać peelingu. Najlepiej zastosować go kilka dni wcześniej, aby skóra nie była zaczerwieniona i podrażniona. W wieczór poprzedzający ślub nie stosuj też serum z retinoidami czy innych o działaniu złuszczającym z tego samego powodu. Po oczyszczeniu i tonizowaniu możesz przejść do niwelowania oznak zmęczenia, czyli cieni pod oczami i obrzęków.

Niwelowanie cieni pod oczami i opuchlizny – kosmetyczne i domowe sposoby

Aby zniwelować cienie pod oczami podaruj sobie chociaż pół godziny przed planowanym makijażem. Wybierz schłodzone plasterki ogórka albo żel aloesowy. Najlepiej jeśli wieczorem przezornie włożysz żel do lodówki czy też schłodzisz owe plasterki. Dzięki temu będziesz działać zarówno składnikami odżywczymi zawartymi w ogórku lub aloesie, ale i zimną temperaturą, która na opuchliznę zawsze najlepiej się sprawdza. Jeżeli ślub jeszcze parę dni przed Tobą i już masz problemy z zasypianiem, to oznaki zmęczenia możesz zredukować także wykonując peeling kawowy, który ma działanie energetyzujące i pobudzające krążenie. Wystarczy, że fusy po kawie przełożysz do miseczki i zmieszasz z cuynamonem, miodem, łyżką jogurtu i mleka. Następnie taki peeling nakładasz na twarz, wykonując delikatny masaż. Na cienie pod oczami czy opuchnięcia dobrze działają też kosmetyki zawierające witaminę C, czy też niacynamid. Serum czy krem z tymi składnikami zniweluje oznaki zmęczenia skóry. Zawsze najpierw nakładaj pipetką serum, a po 20 minutach wklepuj krem opuszkami palców.

Makijaż ślubny redukujący niedoskonałości – o czym należy pamiętać?

Skoro już nieco wiemy o ratowaniu skóry przed wielkim dniem, to czas poznać makijaż redukujący niedoskonałości. Każda wizażystka ma swoje sposoby, by ukryć to, że panna młoda miała ciężką noc przed ślubem. Na pewno świetnie sprawdzają się naturalne korektory pod oczy, czyli takie utrzymane w kolorze zbliżonym do koloru cery, zwykle o ton jaśniejsze od podkładu. Produkt płynny, naturalny można nakładać na makijaż. Jeżeli z kolei sięga się po korektory kolorowe, np. żółty korektor niwelujący cienie pod oczami, to takie stosowane są przed nałożeniem podkładu. Poprzez cieniowanie oka i wyciągnięcie powieki, a także podkreślenie dolnej linii wodnej białą czy beżową kredką można optycznie otworzyć oko i ukryć niedoskonałości. Bardzo ważne jest także na koniec użycie utrwalacza do makijażu, tak by prezentował się nienagannie jak najdłużej. Artykuł przygotowany przy współpracy z partnerem serwisu.

Ślub to jeden z najszczęśliwszych dni w życiu zakochanych, ale też nader stresujący, a to odbija się na skórze czy włosach. Do tego jeżeli do tej pory nie stosowaliście właściwiej pielęgnacji, to ich stan jeszcze się pogarsza. Dziś podpowiemy Wam, jak dbać o siebie, by w dniu ślubu zachwycać.

Właściwa dieta ma znaczenie

Zacznijmy od tego jak ważna jest dieta. Wpływa ona na kondycję włosów, ale i skóry. Jeżeli do tej pory zdarzało się Wam jadać jedzenie śmieciowe, to niestety to duży błąd. Jedzenie śmieciowe pogarsza kondycję skóry, powoduje jej przetłuszczanie, ale też wypadanie włosów. Jedzenie typu fast food podobnie zresztą, jak garmażeryjne i ekspresowe nie ma w sobie niemal żadnych wartości odżywczych, za to ma w sobie sporo konserwantów, co osłabia cebulki włosów, ale i sprawia, że na skórze pojawiają się nowe niedoskonałości. Czas więc zmienić styl życia i całkowicie zrezygnować z niezdrowych posiłków. Bazą każdego dania powinny być warzywa. Powinny one zajmować ponad 75% miejsca na talerzu. Do tego zamiast tłustego mięsa, choćby wieprzowego, należy włączyć tłuste morskie ryby czy choćby filet z kurczaka bądź z indyka. Ale to jeszcze nie wszystko. Zrezygnujcie z białego niezdrowego pieczywa na rzecz ciemnego pełnoziarnistego. Codziennie trzeba wypijać około 2 litry wody plus wodę kokosową i soki tłoczone, które w przeciwieństwie do tych z koncentratu zachowują najwięcej wartości odżywczych i witamin. Codziennie wypijajcie filiżankę zielonej herbaty, która jest pełna antyoksydantów opóźniających proces starzenia się. Jeżeli macie problemy z wyróżnianiem się, to wybierzcie ocet jabłkowy, który usuwa z organizmu toksyny, ale i reguluje pracę metabolizmu.

Pielęgnacja włosów od A do Z

Włosy są naszą wizytówką, stąd trzeba o nie dbać. Tylko wtedy gdy są piękne, w dniu ślubu będziecie zachwycać i przyciągać uwagę. Jednocześnie włosy są narażone na zmienne warunki atmosferyczne, częste stylizacje, a do tego niewłaściwą pielęgnację, co odbija się na ich kondycji. Na szczęście nawet o włosy zniszczone można dobrze zadbać i sprawić, że odzyskają swój blask. Kluczowe znaczenie ma nawilżanie. Przy czym jeżeli macie włosy blond, to zrezygnujcie z olejku rycynowego na rzecz kokosowego, gdyż ten pierwszy może powodować żółknięcie włosów. Najbardziej uniwersalny rzeczywiście jest olejek kokosowy. Należy go nakładać od samej nasady. Codziennie trzeba także stosować szampon i odżywką ze składnikami silnie nawilżającymi, choćby niacynamidem, kwasem hialuronowym, a także ceramidami i olejkami z owoców. Szczególnie ważna jest termoochrona włosów zniszczonych. Możecie zastosować choćby maski, które wygładzają włosy, ale i zapewniają dodatkową ochronę przed bardzo wysoką temperaturą. Ale możecie też sięgnąć po produkty w sprayu. Taki kosmetyk bardzo łatwo się nakłada. Włosy z zniszczone mogą wymagać mycia metodą OMO, czyli najpierw myjemy włosy odżywką, potem szamponem, a na koniec znowu nakładamy odżywkę.

Pielęgnacja skóry twarzy szybko i skutecznie

Skórę twarzy trzeba oczyszczać i usuwać z niej zanieczyszczenia. Tutaj strzałem w dziesiątkę jest stosowanie płynu micelarnego, który służy nie tylko do usuwania makijażu. Następnie należy pobudzić krążenie krwi w skórze, zatem trzeba ją przemyć zimną wodą. Nakładamy na cerę żel myjący z aloesem czy cynkiem, który oczyszcza, ale nie narusza bariery lipidowej. Oczywiście niezbędną częścią pielęgnacji jest nałożenie serum i kremu – właśnie w tej kolejności. W ten sposób uzyskacie najlepszy efekt. Na dzień wybierzcie kosmetyki z niacynamidem i kwasem hialuronowym, zaś na noc z retinoidami, które dobrze złuszczają martwy naskórek. Artykuł gościnny.

Przygotuj swoje włosy do fryzury ślubnej. Co możesz zrobić, by były zdrowe, mocne i lśniące?

Dobra kondycja włosów to podstawa

Każda panna młoda chce wyglądać w dniu ślubu olśniewająco. Aby zachwycić gości i oczywiście świeżo upieczonego małżonka, powinnaś nie tylko dobrze wybrać suknię, fryzurę, makijaż i manicure, ale także poświęcić nieco uwagi pielęgnacji ciała, włosów i paznokci. Wiele kobiet zapuszcza na tę okazję włosy, lecz nie tylko na długości należy się skupić. Nawet jeśli planujesz misterne upięcie, powinnaś zadbać o to, by twoje włosy były w świetnej kondycji. Ułatwi to ich układanie, ale także sprawi, że nie zaszkodzą im liczne kosmetyki, utrwalacze. Zdrowe, mocne włosy będą się wspaniale prezentować także podczas miesiąca miodowego oraz sesji ślubnej, która najczęściej umawiana jest już w innym terminie i w wielu przypadkach panna młoda decyduje się pozostawić włosy rozpuszczone.

Pielęgnacja włosów przed ślubem

Tak, jak pewnie masz plan przygotowań całej uroczystości i przyjęcia, by o niczym nie zapomnieć, tak samo powinnaś spisać listę włosowych zabiegów. Zacznij kilka miesięcy przed tym ważnym dniem. Ustal, jaką dokładnie fryzurę chcesz mieć i skonsultuj ze swoją fryzjerką, jakie cięcie będzie mu sprzyjać. To także dobry moment na koloryzację, szczególnie jeśli chcesz wprowadzić jakieś istotne zmiany. Nawet jeśli zapuszczasz włosy, miej na uwadze, że trzeba regularnie podcinać końcówki. Przyjrzyj się skórze swojej głowy. Czy jest zdrowa, czy może potrzebuje wsparcia? Jeśli nadmiernie się przetłuszcza, jest swędząca i przesuszona, albo co gorsza, usiana łupieżem, koniecznie musisz poprawić jej stan. Co na łupież wybrać, by szybko się go pozbyć? Przyczyną tego problemu bardzo często są podrażnienia skóry wynikające ze stosowania silnych kosmetyków. Postaw więc na te delikatne, o właściwościach łagodzących. Marka Vichy ma w swojej ofercie dobre szampony przeciwłupieżowe dla wrażliwej skóry głowy, włosów suchych, przetłuszczających się, a także te złuszczające. Dzięki temu możesz wybrać produkt dostosowany do swoich potrzeb. W celu wzmocnienia i odżywienia włosów stosuj regularnie maski nawilżające z witaminami, oleje. Włącz też do swojej diety suplementację np. ze skrzypem, pokrzywą, kwasami omega-3. Warte uwagi są wcierki, które wyregulują pracę gruczołów łojowych, nawilżą skalp, przyspieszą porost włosów. Po każdym myciu nawilżaj włosy. Najlepiej sprawdzą się do tego odżywki emolientowe.

Co jeszcze możesz zrobić dla swoich włosów?

Dobre kosmetyki to tylko część sukcesu. Troska o włosy powinna sięgać głębiej. Zadbaj o zbilansowaną dietę. Wpłynie ona korzystnie nie tylko na fryzurę, ale także na wygląd twojej skóry, paznokci oraz sylwetkę. Aby zabezpieczyć włosy przed łamaniem się i niszczeniem, na noc zakładaj jedwabny czepek. Na kilka tygodni lub najlepiej miesięcy przed ślubem postaraj się zrezygnować z prostownicy i lokówki, a w suszarce ustawiaj zawsze tryb chłodnego powietrza. Ogranicz też kosmetyki do stylizacji, żele do włosów, wosk, lakier itp. Pamiętaj o ochronie włosów przed słońcem. Dobrze sprawdzą się przeznaczone do tego mgiełki, olejki, odżywki z filtrem, lecz staraj się korzystać z kapelusza, czapki lub stylowej chustki, które najlepiej zabezpieczą fryzurę i skalp przed działaniem promieni UV. Artykuł partnerski.

O szamponach i odżywkach do włosów pewnie wiesz już wiele. Doskonale znasz ich działanie i potrafisz wybrać odpowiednie dla siebie kosmetyk. Ale czy ta para wystarczy, by odpowiednio zadbać o włosy? Zdecydowanie nie! Dla najlepszych efektów warto sięgnąć jeszcze po kilka sprawdzonych preparatów. Jakich? Sprawdź!

Przyśpiewki weselne jeszcze kilka lat temu stanowiły element obowiązkowy każdej imprezy, dziś natomiast odeszły nieco w zapomnienie. Warto poznać kilka najpopularniejszych tekstów i zdecydować, czy chcemy, aby na naszym weselu zespół zaintonował kilka przyśpiewek.

Przyśpiewki weselne – teksty śmieszne, do zabawy

Na początek warto wyjaśnić, czym właściwie są przyśpiewki weselne. Zgodnie z tradycją, są to krótkie, zwykle rymowane teksty, które podśpiewuje się w trakcie przyjęcia weselnego. Tematyką obejmują one ślub, wesele, osobę panny młodej czy pana młodego. Najczęściej są to śmieszne, kilkuwersowe składanki, które niegdyś znali niemal wszyscy. Kilkanaście lat temu nie wyobrażano sobie wesela bez przyśpiewek, a odśpiewywaniem ich zajmowali się zazwyczaj goście, nie czekając na intonację zespołu. Dziś natomiast większość wesel odbywa się bez przyśpiewek, a jeśli już występują, to są inicjowane przez zespół lub DJ-a. Przyśpiewki weselne przy stole mają za zadanie zaktywizować uczestników zabawy, a jednocześnie dodać imprezie nieco tradycyjnego klimatu.

Przyśpiewki weselne – tekst

Niektóre przyśpiewki weselne zna większość z nas, inne mają charakter regionalny. Warto jednak przypomnieć sobie kilka z nich, a następnie zadecydować, czy pojawią się one na naszym weselu. Jedną z najpopularniejszych przyśpiewek jest „Gorzka wódka”, którą śpiewa się w czasie toastów: Gorzka wódka, gorzka wódka, Trzeba ją osłodzić, Młody młodą pocałuje, Nie będzie im szkodzić. Nie pijemy wódki, nie pijemy wódki pocałunek był za krótki! Nie pijemy wcale, nie pijemy wcale, całowali się niedbale! Ona Temu winna, ona temu winna pocałować go powinna! Oni temu winni, oni temu winni pocałować się powinni! Dużą popularnością cieszy się także przyśpiewka „A teraz idziemy na jednego”, która pozwala zakończyć część muzyczną i udać się do stołów: A teraz idziemy na jednego, a teraz idziemy wódkę pić! Stare przyśpiewki weselne zna niemal każdy – jedną z nich jest „A kto się w styczniu urodził…”. Przybiera ona formę zabawy, a jej tekst brzmi następująco: A kto się w ………… [kolejne miesiące] urodził Ma wstać, ma wstać, ma wstać! Kieliszek swój do ręki wziąć I wypić, aż do dna. Jak żeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej. Jak żeś wypił to se nalej, A butelkę podaj dalej. Przyśpiewki weselne śmieszne warto natomiast potraktować z przymrużeniem oka – zwykle dotyczą one nie gości czy całej imprezy, a bezpośrednio osoby panny młodej czy pana młodego. Jedną z nich jest „Co to za dziewczyna”: Co to za ogrodnik, co nie ma ogrodu Co to dziewczyna co ma plecy z przodu. Co to za gospodarz, co nie ma chałupy. Co to za dziewczyna, co nie daje wina. Maryś moja, Maryś, chodź ze mną do szopy, A ja ci pokażę, jak się wiąże snopy. Dała bym ci, dała serduszka połówkę, Gdybyś mnie tak kochał, jak byk tę jałówkę.

Przyśpiewki weselne – tak czy nie?

Niektóre przyśpiewki weselne na dobre wpisały się w tradycję tego rodzaju imprez. Obecnie wciąż często można usłyszeć „A teraz idziemy na jednego”, podczas gdy inne przyśpiewki odchodzą w niepamięć. Mowa zwłaszcza o tych, które mają charakter regionalny i odśpiewywane są jedynie w pewnych zakątkach kraju. Warto zwrócić uwagę, że przyśpiewki weselne to jeden z elementów naszej kultury, zatem nie zawsze całkowita rezygnacja z nich jest dobrą decyzją. Dotyczy to zwłaszcza par, które zdecydowały się na tradycyjne wesele. To, jakie dokładnie przyśpiewki usłyszymy w czasie imprezy, warto wcześniej omówić z DJ-em lub zespołem weselnym. Pozwoli to uniknąć przykrych niespodzianek. Dobrze również przyjąć pewną strategię – duża ilość przyśpiewek, podobnie jak zabaw weselnych, może być dla gości męcząca. Zachowajmy więc zdrowy umiar, decydując się jedynie na kilka z nich – najlepiej tych najpopularniejszych lub najbardziej znanych w naszym rejonie. Jeśli natomiast uczestniczymy w weselu w roli gości, zapytajmy parę młodą, czy możemy zainicjować jakąś przyśpiewkę, czy może młodzi nie życzą sobie tego rodzaju elementów. Pamiętajmy, że choć przyśpiewki to część tradycyjnego, polskiego wesela, nie wszystkim kojarzą się pozytywnie.

Stosunkowo często możemy usłyszeć o tym, że ktoś decyduje się na kosmetyki z SPF. Czy zastanawiamy się nad tym, z czego to wynika? Co sprawia, że niejeden krem SPF cieszy się dużym zainteresowaniem? Warto korzystać z dobrych rozwiązań, ale bardzo ważne jest też to, abyśmy wiedzieli, jak działają dane kosmetyki.