Znajdujesz się: Home / Do poczytania / ŚLUB CYWILNY w plenerze, TO MOŻLIWE!

ŚLUB CYWILNY w plenerze, TO MOŻLIWE!

Jak podaje informator prawny www.infor.pl „Ślub cywilny w plenerze to rozwiązanie, którego wprowadzenie w 2015 roku zakłada projekt nowelizacji ustawy z dnia 29 września 1986 r. - Prawo o aktach stanu cywilnego”.
Jednak aby zorganizowanie takiej ceremonii doszło do skutku, Państwo Młodzi, muszą wywiązać się z kilku założeń.
Za pierwszy i najważniejszy warunek urzędnicy stawiają bezpieczeństwo wszystkich uczestników. Co za tym idzie, zapomnieć należy o ślubach ekstremalnych typu samolot, ślub pod wodą, czy inne tego typu miejsca. Drugą rzeczą decydującą o sukcesie jest wybór miejsca w tej samej gminie co miejsce urzędu, zaś trzecia dotyczy pokrycia wszelkich kosztów organizacyjnych przez narzeczonych.
"Obiekt musi podkreślać rangę wydarzenia, na pewno w grę wchodzą wszystkie miejsca, które wiążą się z dostojeństwem. Każdorazowo kierownik Urzędu Stanu Cywilnego oceni, czy miejsce jest godne" – mówi rzeczniczka MSW Małgorzata Woźniak.
Dla wszystkich tych, których nie do końca satysfakcjonuje ceremonia w urzędzie stanu cywilnego, którzy wolą sami decydować o miejscu swojego ślubu, mając wiele pomysłów organizacyjnych, od 2015 roku będą mogli się wykazać.

 
Fotografia - pixabay.plŻyczymy powodzenia w realizacji swoich ślubnych marzeń!