Znajdujesz się: Home / Do poczytania / Panny Młode ruszają do boju!

Panny Młode ruszają do boju!


Całkiem niedawno cztery polskie miasta: Poznań, Wrocław, Bydgoszcz oraz Inowrocław obiegła zaskakująca informacja. Ich ulice mają zostać pokryte bielą, a w powietrzu słyszalny będzie tajemniczy, charakterystyczny szelest. Zjawisku zaplanowanemu na 27 sierpnia 2017 roku towarzyszyć będzie kumulacja pozytywnej energii i wszechobecna wiara w osiągnięcie upragnionego celu. Mieszkańcy twierdzą, że już czują obecność ducha białej drużyny.
Panny Młode po raz kolejny ruszą do walki o lepsze życie maluszków. Z tym samym uśmiechem, który towarzyszył im w trakcie ich ślubu. Z tą samą energią, z której korzystały w trakcie wesela. Wezmą udział w całodziennej sesji zdjęciowej. Nie tylko w najpiękniejszych punktach wybranych miast, ale także w sceneriach dla nich niecodziennych i zaskakujących.Zacznijmy jednak od początku… 9 lat temu pewna Panna Młoda przygotowywała się do swojego ślubu. Spojrzała na piękną, białą suknię i już wiedziała, że jest gotowa nie tylko na świętowanie swojego szczęścia, ale także chciała się nim podzielić i uszczęśliwić jeszcze kogoś. Swoje serce skierowała w kierunku najmłodszych – obrała cel. Kolejne myśli przepływały przez jej umysł. „Skoro ja odczuwam taką potrzebę, to pewnie inne Panny Młode także oddadzą trochę swojego czasu, by dać uśmiech dzieciakom”. Tak powstała idea akcji, która wsparła już 12 maluchów. W każdej edycji uczestniczki wydarzenia same wybierają chore dziecko, któremu pragną pomóc. Dziecko staje się podopiecznym Fundacji Mają Przyszłość.
Przygotowania trwają kilkanaście miesięcy. Organizatorzy poszukują sponsorów, którzy wspierają akcję w zamian za sesję zdjęciową związaną z ich działalnością (przy czym sama działalność nie musi być związana z branżą weselną). Dodatkowo w każdej edycji uczestniczą fotografowie, kamerzyści, wizażystki, obsługa cateringowa i transportowa – każda z osób oddaje swoją niedzielę, by akcja zakończyła się powodzeniem.Przychodzi wyczekiwany dzień... Makijaż, fryzura, bukiet w dłoń i Panny Młode są gotowe na spotkanie z Maluchem, któremu pomagają. „Ten moment z dzieckiem, daje energię na cały dzień”. Kolejne godziny uczestniczki spędzają na pozowaniu do zdjęć oraz zbiórce datków do puszek. Ponadto odwiedzają sponsorów, zazwyczaj w ich siedzibach (albo we wskazanych przez nich lokalizacjach).

Tak wyjątkowa okazja do oryginalnej promocji połączonej z niesieniem dobra zdarza się niezwykle rzadko, dlatego zachęcamy sponsorów do kontaktu z Fundacją Mają Przyszłość.

Całość środków finansowych przekazywana jest dzieciakom. Organizatorzy, partnerzy, firmy współpracujące i Uczestniczki jednogłośnie twierdzą, że wystarczy im radość dziecka, nic więcej… „Po całym dniu czuć zmęczenie, jednak gdy przypomnę sobie twarz Malucha… Zrobiłabym to jeszcze raz!”.


 

Osoby zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu: pm@majaprzyszlosc.org.pl