Znajdujesz się: Home / Do poczytania / Jak w łatwy sposób wybrać fotografa na ślub

Jak w łatwy sposób wybrać fotografa na ślubPoszukiwanie ślubną wcale nie jest takie łatwe i oczywiste. Owszem, mamy do dyspozycji różne poradniki, wskazówki jak spisać umowę wymarzonego fotografa ślubnego, który w wyjątkowy sposób uwieczniłby w kadrach nasz ślub, weselne przyjęcie czy sesję z fotografem, na jakie elementy zwrócić uwagę, o czym pamiętać itp. Tylko ciężko o uzyskanie solidnego wsparcia w doborze fotografa pod kątem artystycznym. Niełatwe to zadanie bo i nasze gusta, wrażliwość estetyczna, doświadczenia wizualne różnią się od siebie w sposób znaczący i ciężko komuś wskazać co jest zdecydowanie ładne a co nie, które zdjęcia są dobre, które słabe itd. Poza tym to co dla jednego jest ładne i gustowne, dla innego odbiorcy może się okazać kiczowate.
Większość z nas szukając fotografa albo podpytuje znajomych, albo korzysta z dobrodziejstwa wujka Google lub Facebook-a. W końcu każdy działający komercyjnie fotograf prowadzi swoją stronę www lub fanpage, gdzie prezentuje swoje zdjęcia. Kłopot w tym, że w pierwszej kolejności trafiamy na oferty fotografów, którzy aktywnie działają w Internecie i za niemałe środki pozycjonują swoje strony internetowe wysoko w wynikach wyszukiwania. Giną gdzieś zaś oferty fotografów, którzy robią świetne zdjęcia, ale ich oferta nie jest wyświetlana „na pierwszej stronie”. Co gorsza, każdy fotograf swoją ofertę prezentuje w odmienny sposób, korzystając z rozmaitych efektów wizualnych, często bez związku z wartością artystyczną swoich fotograficznych dokonań.
Problem ten dostrzegła ekipa z Centrum Fotografów Polskich i stworzyła, genialne w swojej prostocie, internetowe narzędzie, z którego mogą skorzystać m.in. narzeczeni (choć nie tylko, skupiamy się jednak na branży ślubnej). Narzędzie to, jest de facto innowacyjną wyszukiwarką fotografów i jest dostępne pod adresem WWW.ZAMOWFOTOGRAFA.PL


 

Podstawową cechą serwisu ZAMOWFOTOGRAFA.PL jest oparcie jego struktury wyłącznie na zdjęciach, które same mają zachęcać klientów do kontaktu z danym fotografem. To zdjęcia właśnie mają stanowić o doświadczeniu, umiejętnościach i talencie fotografa. Niby sprawa jest oczywista, ale jednak możliwość zawężenia kategorii zdjęć do tej jaką chcemy zlecić (np. wyłącznie plener ślubny) i obejrzenie ich „jedno obok drugiego”, daje nam szeroki obraz tego, jak różni fotografowie mogą podejść do tego samego tematu. Porównamy dzięki temu w jakiej formie i przy użyciu jakich środków artystycznych można zrealizować nasze zlecenie.
I tu pojawia się druga niebagatelna cecha serwisu - inspirowanie klientów – czyli pomoc w sytuacji, gdy zdajemy sobie sprawę, że będziemy korzystać z fotografa na ślubie, ale nie do końca jeszcze umiemy określić co nam się podoba.
 
Sprawdziliśmy, przeglądanie zdjęć na ZAMOWFOTOGRAFA.PL to czysta przyjemność - jednym kliknięciem można wysłać zapytanie ofertowe do jednego lub wielu fotografów. Jest też opcja wysłania zapytania bez uprzedniego oglądania zdjęć. Grozi nam to jednak koniecznością przeanalizowania kilkudziesięciu, w pewnym sensie anonimowych artystycznie, ofert i naszym zdaniem, w przypadku zdjęć ślubach, może się nie sprawdzić.
 
Jednocześnie, jeżeli wiemy czego oczekujemy od zdjęć, wystarczy, ze włączamy opcję TOP10 w menu wyszukiwarki i porównamy wyłącznie dziesięć najlepszych zdjęć każdego fotografa, oczywiście z interesującej nas kategorii.
 
Całość jest darmowa, działa szybko i intuicyjnie, a liczba fotografów prezentujących swoją ofertę w serwisie stale się powiększa.
 
Wygląda na to, że szukanie fotografa może stać się jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Gorąco polecamy.
 
Centrum Fotografów Polskich (CFP) specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań biznesowych dla fotografów. Celem naszych działań jest wspieranie prowadzenia fotograficznej działalności gospodarczej, przy czym koncentrujemy się przede wszystkim na zwiększaniu liczby zleceń/zapytań ofertowych kierowanych do fotografów. Nasze cele realizujemy poprzez szereg narzędzi skupionych w ramach serwisu Centrum Fotografów Polskich - Online (CFP Online), w tym zamowfotografa.pl.


www.zamowfotografa.pl