Znajdujesz się: Home / Do poczytania / Fryzura ślubna retro

Fryzura ślubna retro

Planowanie ślubu nie należy do łatwych zadań szczególnie dla kobiety. Oczywiście ważne jest to, jak przystrojona będzie sala, jaka orkierstra zagra na weselu, menu także powinno być dopięte na ostatni guzik. Jednak każda panna młoda chce wyglądać wyjątkowo w tym dniu, jak księżniczka, więc najbardziej istotne sprawy do "odhaczenia" to sukienka, fryzjer i make-up.


 


W tym sezonie bardzo modne są fryzury retro czyli powrót szczególnie do lat 20. i 30. W dniu ślubu można "ugnieść" fale i np. przyozdobić je ozdobną spinką lub delikatnym toczkiem. Nawet opaski i piórka są dozwolone. Przy długich włosach warto pomyśleć o upięciu eleganckich wałeczków na przykład po obu stronach głowy. Oczywiście nie trzeba kurczowo trzymać się reguł charakterystycznych dla dawnych lat. Można, a nawet trzeba nadać fryzurze odrobinę nowoczesności.


 


Warto odpowiednio wcześnie zacząć przeglądać katalogi z fryzurami i magazyny modowe. Można wycinać zdjęcia atrakcyjnych uczesań, aby później skonsultować je z fryzjerem. Rezerwując termin u stylisty nie zapomnij o wykonaniu fryzury próbnej. Jeśli skorzystasz z tej możliwości, będzie jeszcze czas i na przedyskutowanie ewentualnych zmian. Na takie uczesanie możesz umówić się przy okazji ślubu znajomej osoby czy innej imprezy. Fryzurę próbną i ostateczną powinien wykonywać ten sam stylista i między uczesaniami nie powinno minąć zbyt dużo czasu, ponieważ ważne jest to, aby fryzjer dobrze pamiętał Twoje upięcie, także długość włosów powinna być zbliżona.

Artykuł powstał we współpracy z warszawskim salonem MILEK DESIGN.