Znajdujesz się: Home / Do poczytania / Co to są "śluby tematyczne" i dlaczego warto?

Co to są "śluby tematyczne" i dlaczego warto?

     Ślub to wyjątkowe i niezapomniane przeżycie dla Pary Młodej. Panny Młode marzą by oprawa tego dnia była oryginalna i na długo pozostała w pamięci gości oraz rodziny.
Jak osiągnąć taki efekt? Odpowiedzią na te oczekiwania mogą być śluby tematyczne.
 
     Zazwyczaj sukienkę i dodatki pomaga wybrać mama lub teściowa, dekoracja sali weselnej jest niezależna od nas (taka była w cenie..), a na wybór menu mamy niewielki wpływ. Niestety, w efekcie otrzymujemy uroczystość, która jest dziełem przypadku i zlepkiem pomysłów poszczególnych podwykonawców. Nawet jeśli poszczególne elementy się nam podobają, nie oznacza to, że całość będzie spójna, elegancka i efektowna.
W dniu ślubu ważna jest niepowtarzalna atmosfera  i warto skorzystać z umiejętności profesjonalistów, który dzięki detalom i odpowiednim dodatkom potrafią ją tworzyć. 

     A gdyby tak wybrać motyw przewodni ślubu już na etapie planowania?

     Najprościej jest określić kolor przewodni i powtarzać go przy wyborze zaproszeń, winietek, wstążki w bukiecie czy dekoracji tortu. Jeśli ktoś uwielbia poziomki to dlaczego by nie zaserwować ich gościom w ślicznych mini-koszyczkach w podziękowaniu za obecność na naszym przyjęciu (zamiast popularnych czekoladek czy migdałów w torebeczkach). Poziomki mogą też być dodatkiem do dekoracji kwiatowych a czerwona wstążka w białe kropeczki detalem w zaproszeniach. A może wesele w stylu morskim? Niebieskie kwiaty i wstążki, muszle, patyki wyrzucone przez morze, kamyki, piasek w wazonach. Wszystko to nadaje aranżacjom unikatowości, a goście na pewno docenią atmosferę nowości i oryginalności. Tworzy się historia z pomysłem, która zapamiętają wszyscy zgromadzeni.                                            
 
     Ślub tematyczny z ciekawym, indywidualnym motywem przewodnim pozwoli nam uniknąć kiczu i zagwarantuje oprawę, której pozazdroszczą nam wszyscy.
 

     Temat wesela nie powinien być przypadkowy. Najlepiej sprawdzają się motywy związane z parą młodą - historią ich poznania, zabawą nazwiskiem lub miejscem uroczystości.      Co roku wyjeżdżacie na wakacje do Hiszpanii, bo tam się poznaliście? Czemu nie zrobić wesela w stylu hiszpańskim z czerwonymi kwiatami i dodatkami?
      Jej ulubiony kolor to fioletowy a Jego zielony? Może warto w dekoracjach połączyć fioletowe kwiaty z zielonymi limonkami a winietki z nazwiskami gości umieścić w zielonych jabłuszkach ułożonych koło każdego talerza?
 

Nie macie jeszcze pomysłu a marzy się Wam wesele tematyczne? Zapraszamy na wspólne projektowanie do Pracowni Florystycznej www.Hibiskus.pl

Anna Krasnodębska
Pracownia Hibiskus.pl